Trwa ładowanie...
d16myft
20-11-2015 11:43

BZ WBK udostępni kredyty w ramach COSME na początku 2016 r.

Warszawa, 20.11.2015 (ISBnews) - Bank Zachodni WBK udostępni przedsiębiorcom kredyty obrotowe i inwestycyjne w ramach programu COSME na początku 2016 r., podał bank. 

Share
d16myft

"Produkty zabezpieczone gwarancją COSME pojawią się w ofercie Banku Zachodniego WBK na początku 2016 r. Gwarancjami zostaną objęte kredyty obrotowe i inwestycyjne do kwoty 600 tys. zł" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec października br. Bank Zachodni WBK podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK)
portfelową umowę linii gwarancyjnej z regwarancją udzielaną przez Europejski Fundusz Inwestycyjny w ramach programu COSME. Celem programu jest wsparcie konkurencyjności sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

"Podpisanie umowy z BGK wzmocni naszą pomoc dla przedsiębiorców w prowadzeniu i rozwijaniu ich działalności. Warto też zwrócić uwagę, że gwarancje COSME są pierwszym projektem realizowanym w Polsce przy wsparciu Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych. Liczymy na to, że takich programów będzie więcej, a jeśli tak, to z pewnością będziemy się w nie angażować" - powiedziała Izabela Sławińska, manager zespołu finansowania sektora MŚP w BZ WBK, cytowana w komunikacie.

COSME to program Unii Europejskiej przewidziany na lata 2014-2020. Jego głównym celem jest wsparcie konkurencyjności małych i średnich firm oraz pobudzenie akcji kredytowej i inwestycji kapitałowych. Program umożliwi firmom otrzymanie kredytu bez konieczności zabezpieczania ich majątkiem. Zamiast tego zastosowane zostaną 80-procentowe gwarancje BGK zabezpieczone regwarancją EFI.
Do programu COSME w ramach umów z BGK przystąpiło, oprócz BZ WBK, dziesięć innych instytucji bankowych - Alior Bank, Bank BGŻ BNP Paribas, Bank Pekao, BOŚ Bank, Deutsche Bank Polska, Idea Bank, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz SGB-Bank i zrzeszone z nim banki spółdzielcze.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.
(ISBnews)

d16myft
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16myft
d16myft