Trwa ładowanie...
d3a72ql
d3a72ql

Całkowite zadłużenie DSS w połowie kwietnia wynosiło około 580 mln zł

17.05. Warszawa (PAP) - Całkowite zadłużenie Dolnośląskich Surowców Skalnych (DSS) według stanu na połowę kwietnia 2012 r. wynosiło około 580 mln zł. Opracowany przez zarząd, przy...
Share
d3a72ql

17.05. Warszawa (PAP) - Całkowite zadłużenie Dolnośląskich Surowców Skalnych (DSS) według stanu na połowę kwietnia 2012 r. wynosiło około 580 mln zł. Opracowany przez zarząd, przy udziale największych wierzycieli plan naprawczy DSS zakłada, że spółka koncentrując się na dochodowej działalności podstawowej jest w stanie dokonać spłaty zobowiązań handlowych w perspektywie około pięciu lat - poinformowały DSS w komunikacie prasowym.

W zadłużeniu DSS 143 mln zł to zobowiązania handlowe z tego około 72 mln zł zobowiązania związane z budową odcinka autostrady A2. W połowie kwietnia spółka miała 153 mln zł zobowiązań bankowych, 158 mln zł zobowiązań wynikających z emisji obligacji, 98 mln zł zobowiązań wobec spółki zależnej KKSM, 19 mln zł publiczno-prawnych i 9 mln zł zobowiązań pracowniczych, w tym istotną cześć z tytułu odpraw.

"Opracowany przez zarząd, przy aktywnym udziale największych wierzycieli, konserwatywny plan naprawczy DSS zakłada, że spółka koncentrując się na dochodowej działalności podstawowej, którą jest wydobycie kruszyw, jest w stanie dokonać spłaty zobowiązań handlowych w perspektywie około 5 lat. Oparte na racjonalnych i bezpiecznych założeniach projekcje finansowe wskazują, iż grupa DSS może, po całkowitym wygaszeniu działalności związanej z budową autostrad, generować ok. 35 mln zł EBITDA rocznie z tytułu wydobycia kruszyw i dostarczania ich na największe w kraju place budowy" - napisano w komunikacie.

"Aby możliwa była realizacja zaprezentowanego powyżej scenariusza konieczna jest zmiana upadłości z likwidacyjnej na układową, która jest popierana przez zdecydowaną większość wierzycieli i pracowników. Jest to jedyny sposób, aby wierzyciele - zwłaszcza handlowi, mogli odzyskać należące im się środki" - dodano.(PAP)

gsu/ asa/

d3a72ql

Podziel się opinią

Share
d3a72ql
d3a72ql