Trwa ładowanie...
d1odsjk

Capital Park może stworzyć swój drugi FIZ aktywów handlowych w I poł. 2015 r.

Warszawa, 18.11.2014 (ISBnews) - Capital Park może w I połowie 2015 roku stworzyć swój drugi fundusz inwestycyjny zamknięty (FIZ) z portfelem aktywów handlowych, poinformował agencję ISBnews członek zarządu Marcin Juszczyk. Nie wyklucza on w przyszłym roku sprzedaży stołecznego biurowca Eurocentrum.
Share
d1odsjk

"Mamy nieruchomości na 40 mln zł brutto i mogą stanowić one podstawę do FIZ. Kolejne aktywa pasujące pod fundusz są w trakcie negocjacji. Myślę, że będziemy decydować się na stworzenie FIZ przy aktywach rzędu 50-60 mln zł brutto. Jego powstanie zakładam na pierwszą połowę 2015" - powiedział ISBnews Juszczyk.

Według jego słów, do portfela dołączy chociażby retail park Vis-a-Vis w Łodzi, którego otwarcie planowane jest na początku grudnia, a który ma 93% komercjalizacji. Spółka ma kolejną działkę pod koncept Vis-a-vis, ponadto analizuje kilka projektów street mall i jednocześnie prowadzi zaawansowane rozmowy o kilku kolejnych obiektach.

"Kontynuujemy przejęcia w segmencie małych i średnich sklepów. Pozyskaliśmy centrum handlowe w Toruniu na 3 tys. m2 powierzchni, kupione za 17 mln zł. To typowy obiekt do naszego portfolio i docelowo będzie stanowił część naszego konceptu Vis-a-Vis" - dodał członek zarządu Capital Park.

d1odsjk

Wcześniej Capital Park utworzył wraz z Open Finance TFI fundusz Real Estate Income Assets FIZAN i sprzedał w ofercie prywatnej wszystkie oferowane 85% certyfikatów funduszu. Pozyskana ze sprzedaży certyfikatów kwota to 63,7 mln zł brutto. Produkt obejmuje 39 gotowych i przynoszących zyski z najmu nieruchomości. Capital Park stawia sobie za cel zarządzanie portfelem tak, by generował jak najwyższe zyski dla uczestników funduszu.

Jak wskazał członek zarządu Capital Park, firma ma również umowę przedwstępną na partery handlowe na warszawskim Ursynowie, gdzie liczy na finalizację transakcji w 2015 r. Mają one od wejścia do portfela generować przychody.

"To elementy do przyszłego portfolio FIZ. Ponadto możliwe, że sprzedamy biurowiec Eurocentrum w 2015" - wskazał Juszczyk.

Capital Park rozpoczął jednocześnie realizację II fazy tego biurowca z kolejnymi ponad 27 tys m2 powierzchni i planuje zakończyć go w III kw. 2015.

d1odsjk

Dyrektor operacyjny Capital Park Kinga Nowakowska wskazała, że prowadzone już są rozmowy, które mogą dać odpowiedni poziom "prelease". Jednocześnie są już uzgodnione warunki finansowania w Banku Pekao. Jak zaznaczyła, w projekcie Norblin trwają intensywne przygotowania i proces komercjalizacji.

"Mamy dość spore zainteresowanie potencjalnych najemców. Projekt jest dobrze postrzegany i na tyle wyjątkowy oraz zaadresowany do branż, gdzie jakość pracy zatrzymuje pracowników. Jesteśmy przekonani, że retronowoczesność, którą zaproponujemy w tym projekcie osiągnie sukces. Chcemy mieś wyjątkowych ambasadorów tego miejsca i realizować koncepcję shopping 3.0. Przetarg na generalnego wykonawcę powinien być sfinalizowany do końca roku. Stadium pozyskiwania finansowania jest zaawansowane, a odzew z instytucji pozytywny" - oceniła Nowakowska.
Dyrektor finansowy Capital Park Michał Koślacz dodał, że najnowsze obligacje na 20 mln zł, jakie spółka wyemitowała są bez zabezpieczenia i takie firma zamierza emitować w przyszłości.

"Uważam, że rynek już nas docenia na tyle, abyśmy mogli oferować takie papiery. Ponadto spodziewamy się dalszego wzrostu przychodów, gdyż w kolejnych okresach w Eurocentrum będą kończyć się wakacje czynszowe" - wskazał Koślacz.

W połowie października Capital Park złożył do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt sporządzony w związku z publiczną ofertą obligacji spółki w ramach programu emisji obligacji na łączna kwotę do 100 mln zł.

Grupa Capital Park jest inwestorem oportunistycznym, którego podstawowym celem jest uzyskiwanie ponadprzeciętnych stóp zwrotu, dzięki wykorzystywaniu zintegrowanej platformy operacyjnej oraz innowacyjnemu podejściu do projektów nieruchomościowych.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d1odsjk

Podziel się opinią

Share
d1odsjk
d1odsjk