Trwa ładowanie...
d4gh17e

Capital Park: Po zakończeniu EC Delta 80% portfela będą stanowić gotowe projekty

Warszawa, 03.09.2015 (ISBnews) - Capital Park, po ukończeniu warszawskiego projektu biurowego Eurocentrum Delta, będzie miał 80% ukończonych i generujących przychody nieruchomości w portfelu, poinformował członek zarządu i dyrektor finansowy Michał Koślacz.

Share
d4gh17e

"Uwzględniając niedawno oddany do użytku Royal Wilanów, mamy już 68% ukończonych nieruchomości w portfelu. To pokazuje, że systematycznie konwertujemy portfel projektów na ukończone zgodnie z planem i skomercjalizowane budynki biurowe. Jednocześnie po ukończeniu Eurocentrum Delta w końcu tego roku wskaźnik ten wzrośnie do 80%. Taka sytuacja daje chociażby stabilny cash flow z czynszów na podstawie długoterminowych umów" - powiedział Koślacz podczas spotkania z dziennikarzami.

Dyrektor inwestycyjny dewelopera Marcin Juszczyk podkreślił, że wskaźnik NAV projektów generujących dochód stanowi 8,25 zł na akcję spółki.

"Jednocześnie same Eurocentrum i Royal Wilanów są obecnie warte więcej niż nasza rynkowa kapitalizacja. Te wskaźniki pokazują, z jak dużym dyskontem jesteśmy notowani na giełdzie" - wskazał Juszczyk.

d4gh17e

Tymczasem sztandarowy projekt dewelopera - ArtNorblin - może w ciągu miesiąca mieć generalnego wykonawcę. Według słów członków zarządu Capital Park, są oni również "po słowie" z bankami, które wyrażają chęć finansowania projektu i trwają prace nad budową bazy najemców przyszłego obiektu.

W kwestii stworzenia drugiego funduszu zamkniętego aktywów handlowych, grupa przeprowadza refinansowanie projektów, które miałyby trafić do FIZ, tak aby "zmaksymalizować jego potencjał dywidendowy". Nadal rozpatrywana jest również koncepcja stworzenia FIZ dla projektu biurowego Royal Wilanów, który został niedawno oddany do użytku.

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce. Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. m2, zlokalizowanych w 39 miastach. Realizuje koncepcję Biuro+, które w ramach którego projekty, obok powierzchni biurowej, oferują najemcom szeroki wachlarz innych usług, w tym usługi concierge.

(ISBnews)

d4gh17e

Podziel się opinią

Share
d4gh17e
d4gh17e