Trwa ładowanie...

CBA. Dubieniecki zatrzymany w związku ze sprawą SKOK

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) zatrzymało w poniedziałkowy poranek trzy osoby w związku ze śldzetwem w sprawie nadzoru nad SKOK Wołomin. Wśród zatrzymanych znalazł się adwokat Marcin Dubieniecki, były mąż Marty Kaczyńskiej.

Share
CBA. Dubieniecki zatrzymany w związku ze sprawą SKOK
Źródło: PAP
d139pva

CBA. Dubieniecki zatrzymany w związku ze sprawą SKOK

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w rozmowie z mediami, że funkcjonariusze z dwóch delegatur CBA szczecińskiej i krakowskiej dokonali zatrzymań trzech osób.

Prowadzone wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-14 r.

Oglądaj: Raport CBA o Marianie Banasiu. Jarosław Kaczyński go przeczytał?

Jak donosi dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada, śledczy CBA nie ujawnili jeszcze szczegółów sprawy, wiadomo jednak, że ten konkretny wątek postępowania dotyczy powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych - a jest on elementem śledztwa ws. podejrzeń nieprawidłowego nadzoru nad wołomińskim SKOK-iem w latach 2012-14.

d139pva

CBA. Zatrzymania na terenie kraju - wśród nich Dubieniecki

Zatrzymania przeprowadzone zostały w Gdyni, Szczecinie i okolicach Warszawy, obecnie natomiast funkcjonariusze CBA prowadzą przeszukania. Po nich trzej zatrzymani mężczyźni przewiezieni zostaną do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, która prowadzi postępowanie, gdzie mają usłyszeć zarzuty.

Przypomnijmy, że głównym wątku śledztwa w sprawie nadzoru nad SKOK Wołomin, przed rokiem CBA zatrzymało byłe kierownictwo Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), w tym Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka, oraz pięcioro innych byłych urzędników Komisji. Szczecińska prokuratura zarzuciła im wówczas, że działali na szkodę interesu publicznego, dopuszczając do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 mld zł oraz na szkodę interesu prywatnego w kwocie ponad 58 mln zł w SKOK Wołomin.

d139pva

Podziel się opinią

Share
d139pva
d139pva