Trwa ładowanie...
d1uwuyq

CD Projekt Red do końca roku może sprzedać 800 tys. szt. Wiedźmin 2 na platformę XBox

29.08. Warszawa (PAP) - CD Projekt Red do końca 2012 r. może zwiększyć liczbę sprzedanych gier Wiedźmin 2 na platformę XBox do około 800 tys. sztuk, a w ciągu roku od premiery...
Share
d1uwuyq

29.08. Warszawa (PAP) - CD Projekt Red do końca 2012 r. może zwiększyć liczbę sprzedanych gier Wiedźmin 2 na platformę XBox do około 800 tys. sztuk, a w ciągu roku od premiery możliwa jest sprzedaż 1 mln sztuk tej gry - wynika z wypowiedzi Adama Kicińskiego, prezesa spółki. Na początku czwartego kwartału spółka chce uruchomić nowy segment działalności oparty o nowoczesny model dystrybucji. W związku ze stratami z lat ubiegłych CD Projekt nie wypłaci dywidendy za 2012 r., nie rozważa też możliwości buy-backu.

"Zgadzam się z szacunkami, które mówią o sprzedaży 800 tys. sztuk Wiedźmina 2 na Xbox-a do końca tego roku i sprzedaży 1 mln sztuk w ciągu roku od premiery" - powiedział na środowym spotkaniu z dziennikarzami Kiciński.

Gra Wiedźmin 2 na platformę XBox miała swoją premierę 17 kwietnia 2012 r. Od tamtej pory do końca czerwca sprzedano 543 tys. sztuk gry.

d1uwuyq

23 sierpnia miała miejsce premiera Wiedźmina 2 na konsole Xbox 360 w Japonii. Od września do sprzedaży ma trafić nowe wydanie Wiedźmina 2 w nowym pudełku, a na jesień planowana jest premiera Wiedźmina 2 na komputery Apple z systemem OS X.

Wśród najważniejszych planów do końca roku przedstawiciele spółki wymieniają uruchomienie nowego segmentu działalności opartego o ultranowoczesny model dystrybucji gier.

"To będzie rewolucja na polskim rynku gier komputerowych. Uruchomienie tego projektu nie będzie się wiązało z jakimiś istotnymi nakładami finansowymi" - powiedział Kiciński.

W jego ocenie rosnąca spółka, która wypracowuje zyski powinna wypłacać dywidendę dla akcjonariuszy, nie przewiduje jednak wypłaty z zysku za 2012 r.

d1uwuyq

"Jest to technicznie niemożliwe, gdyż jesteśmy następcą Optimusa i mamy do pokrycia sporą stratę z lat ubiegłych" - powiedział.

"Obecnie mocno skupiamy się na rozwoju biznesu i nie rozważamy takich działań jak np. buy-back" - dodał.

Na koniec czerwca spółka miała 76 mln zł straty z lat ubiegłych.

Jedno z założeń do programu motywacyjnego CD Projekt Red uchwalonego pod koniec 2011 r. przewiduje, że kluczowi pracownicy będą uprawnieni do objęcia akcji, jeśli w latach 2012-2015 r. grupa wypracuje w przeliczeniu na jedną akcję łącznie 2.436 zł zysku (co przy obecnej liczbie akcji daje łącznie 231,3 mln zł).

"Dobrze się czujemy z założeniami do tego programu" - powiedział Kiciński poproszony o odniesienie się do celów zapisanych w programie motywacyjnym.(PAP)

gsu/ asa/

d1uwuyq

Podziel się opinią

Share
d1uwuyq
d1uwuyq