Trwa ładowanie...
d3gsf06

CD Projekt zadowolony z 'Serca z Kamienia'; 'Krew i wino' w II kw. (aktual.)

W poprzedniej wersji tytuł depeszy odnosił się tylko do I dodatku - "Serca z Kamienia". Treść depeszy pozostaje bez zmian.

Share
d3gsf06

Warszawa, 28.04.2016 (ISBnews) - CD Projekt podtrzymuje, że dodatek do gry "Wiedźmin 3" pod tytułem "Krew i Wino" zostanie wprowadzony do sprzedaży w II kwartale 2016 r. Firma liczy, że przebije on popularnością pierwszy dodatek - "Serca z Kamienia", którego sprzedaż jest na poziomie "optymistycznego planu", poinformował prezes Adam Kiciński.

"Krew i Wino wyjdzie z II kwartale i jest to projekt w bardzo ambitnej skali, jak na dodatek do gry. Liczymy, że jego odbiór będzie jeszcze lepszy niż 'Serca z Kamienia', który idzie w absolutnie w optymistycznym planie powyżej targetu" - powiedział dziennikarzom Kiciński.

W kwestii planów dotyczących skupu akcji do kwoty 250 mln zł, zaproponowanego przez zarząd do głosowania przez akcjonariuszy na najbliższym walnym zgromadzeniu, prezes CD Projekt wskazał, że "nie jest ustalony sposób, ani tempo realizacji".

"Dopiero po zatwierdzeniu skupu przez walne zaczniemy się zastanawiać nad szczegółami. Chcemy mieć do dyspozycji wszelkie możliwości, jakie oferuje ten mechanizm, ale na obecną chwilę to jedynie opcja" - podkreślił Kiciński.

d3gsf06

"Obecna propozycja programu motywacyjnego przewiduje kilka możliwości jego rozliczenia, w tym m.in. gotówką lub w formie akcji wyemitowanych lub skupionych w tym celu. Natomiast podkreślam, że nie wiążemy obecnie obu tych kwestii, czyli skupu i programu motywacyjnego. W przypadku podjęcia w przyszłości decyzji o rozliczeniu programu motywacyjnego poprzez skup akcji własnych, zarząd dodatkowo zwróci się do walnego o zgodę w tym zakresie" - zaznaczył prezes CD Projekt.

Zapytany o rozwój poprzez M&A, Kiciński zaznaczył, że priorytetem jest rozwój organiczny, natomiast nie wykluczyłby ewentualnej transakcji nabycia aktywa jeśli koszt jego zrealizowania w sposób organiczny byłby dużo wyższy.

"Póki co rozwijamy się terytorialnie. W USA zwiększyliśmy zatrudnienie, otwieramy kolejne lokacje, aby bezpośrednio dbać o nasze interesy i przekaz. Są to jednak 'lekkie' struktury, na największych pozazachodnich rynkach" - podsumował prezes CD Projekt.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier.

(ISBnews)

d3gsf06

Podziel się opinią

Share
d3gsf06
d3gsf06