Trwa ładowanie...
du8vyok
du8vyok

CEE Equity Partners inwestuje w BKF University of Applied Sciences w Budapeszcie

Warszawa, 10.12.2014 (ISBnews) - Fundusz CEE Equity Partners nabył pakiet większościowy udziałów w BKF University of Applied Sciences w Budapeszcie - wiodącej prywatnej placówki edukacji wyższej na Węgrzech, podała spółka. Transakcja jest pierwszą większą inwestycją PE w szkolnictwie wyższym wyższej w regionie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
du8vyok

?Zakup kontrolnego pakietu na Węgrzech to trzecia transakcja przeprowadzona przez CEE Equity Partners (doradca China CEE Investment Co-operation Fund) w 2014 r. (dwie pierwsze miały miejsce w Polsce - objęcie mniejszościowego pakietu w Polnergii oraz joint venture we współpracy z Enlight Renewable Energy Ltd, które ma zbudować 3 farmy wiatrowe)" - czytamy w komunikacie.

Przejęcie pakietu kontrolnego uniwersytetu ma na celu pomoc BKF, który kształci 7000 studentów, w rozwoju zarówno na Węgrzech jak i poza granicami kraju poprzez m.in. zwiększenie liczby zagranicznych studentów oraz międzynarodowe przejęcia, podkreślono w materiale.

?Po latach stabilnego rozwoju BKF osiągnął etap, na którym dalszy dynamiczny wzrost wymaga znacznego dodatkowego kapitału. CEE Equity Partners jest pod tym względem odpowiednim partnerem. Osiągnęliśmy z inwestorem pełną zgodę w kwestii strategii naszego rozwoju, którą chcemy wdrożyć przy udziale obecnego zarządu i personelu" - powiedział założyciel BKF Árpád Herbst, który będzie nadal aktywnie uczestniczył w tworzeniu i rozwoju strategii uniwersytetu, cytowany w komunikacie.

du8vyok

CEE Equity Partners podkreśla, że dostrzega znaczny potencjał rozwoju BKF. ?Jesteśmy pewni, że dzięki współpracy osiągniemy pozycję regionalnego rynkowego lidera w sektorze prywatnej edukacji wyższej, co będzie miało odpowiednie przełożenie na wartość biznesową" - powiedział partner CEE Equity Partners Tamás Szalai. Dodał, że wkład firmy obejmuje nie tylko kapitał, ale także regionalną sieć, która ułatwi przejęcia w regionie.

CEE Equity Partners jest funduszem z dominującym kapitałem chińskim. Głównym udziałowcem jest chiński Export-Import Bank od China (Eximbank). Część kapitału pochodzi także od państwowych instytucji finansowych regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

(ISBnews)

du8vyok

Podziel się opinią

Share
du8vyok
du8vyok