Trwa ładowanie...
d1l86ej
d1l86ej

Celon Pharma: Projekt inhibitora kinaz JAK otrzymał 21,7 mln zł dofinansowania

Warszawa, 23.11.2016 (ISBnews) - Realizowany przez Celon Pharma projekt "Selektywny inhibitor kinaz JAK w terapii chorób o podłożu immunologicznym" otrzymał 21,71 mln zł dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (POIR), podała spółka.
Share
d1l86ej

Celem projektu jest ewaluacja przedkliniczna i rozwój kliniczny (I i IIa faza badań z udziałem pacjentów) innowacyjnego, opracowanego przez spółkę kandydata na lek w terapii chorób o podłożu immunologicznym.

"Istnieje ogromna potrzeba stworzenia nowych leków, stosowanych w chorobach o podłożu immunologicznym, równie skutecznych jak sterydy, ale jednocześnie łagodniejszych. Takimi lekami są właśnie tzw. inhibitory kinaz JAK, które wykazują wysoką efektywność, porównywalną z działaniem sterydów w wielu wskazaniach, jednakże pozbawione są typowych dla sterydów efektów ubocznych. Nasz inhibitor kinazy JAK może być jedną z najlepszych molekuł w swojej klasie. Choroby o podłożu immunologicznym to jednocześnie bardzo atrakcyjny biznesowo rynek, a także jedno z ważniejszych wskazań terapeutycznych. Prace nad bezpiecznymi inhibitorami JAK prowadzą firmy europejskie, amerykańskie czy japońskie. Cieszę się, że możemy dołączyć do tego wyścigu, właśnie dzięki środkom pozyskanym w ramach POIR" - powiedział prezes Celon Pharma dr n. med. Maciej Wieczorek, cytowany w komunikacie.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Poddziałanie: "Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa 1.1.1".
Całkowita wartość projektu wynosi 32 761 042,67 zł, w tym dofinansowanie to 21 712 490,32.

d1l86ej

Projekt ma być realizowany w latach 2016-2019, podano także.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Spółka dysponuje własnym laboratorium badawczo-­rozwojowym, dzięki czemu może rozwijać własne technologie farmaceutyczne wykorzystując posiadane zaplecze laboratoryjno­-sprzętowe. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w październiku 2016 r.

(ISBnews)

d1l86ej

Podziel się opinią

Share
d1l86ej
d1l86ej