Trwa ładowanie...
d2zhpl9

Cena emisyjna w ofercie publicznej TXM ustalona na 5 zł

Warszawa, 14.12.2016 (ISBnews) - Cena maksymalna w ofercie publicznej TXM została ustalona na 5 zł za akcję, podała spółka. Wcześniej cenę maksymalną akcji wyznaczono na 6,2 zł. Ustalono także ostatecznie, że liczba akcji w ofercie wyniesie 4 mln sztuk - w prospekcie zapowiadano, że oferta publiczna obejmie do 4 mln akcji serii E spółki.

Share
d2zhpl9

"Emitent, na podstawie rekomendacji oferującego wydanej na podstawie wyników procesu budowy księgi popytu przeprowadzonego wśród wybranych inwestorów instytucjonalnych, ustalił cenę akcji oferowanych oferowanych w ramach oferty na poziomie 5,00 zł za jedną akcję oferowaną" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała w opublikowanym w ub. tygodniu prospekcie, że chce pozyskać z oferty ok. 26 mln zł brutto.

"W transzy inwestorów instytucjonalnych ostatecznie oferuje się 3 600 000 akcji oferowanych oraz w transzy inwestorów indywidualnych ostatecznie oferuje się: 400 000 akcji oferowanych" - czytamy w komunikacie.

d2zhpl9

Intencją emitenta było przydzielenie około 90% akcji oferowanych w transzy inwestorów instytucjonalnych oraz około 10% akcji oferowanych w transzy inwestorów indywidualnych.

Według harmonogramu zamieszczonego w prospekcie, w dniach 14-19 grudnia odbędą się zapisy na akcje w transzy inwestorów instytucjonalnych. Około 19 grudnia przewidywany jest przydział akcji, zaś debiut notowań praw do akcji na GPW zaplanowano na 29 grudnia lub w zbliżonym terminie.

Role oferującego, koordynatora oferty i prowadzącego księgę popytu pełni mBank.

Akcje oferowane będą stanowiły 12% udziału w kapitale zakładowym spółki i będą uprawniać do 8,8% z ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu w sytuacji, gdy wszystkie te walory zostaną objęte. Udział Redanu w TXM wynosić będzie wówczas 56,5% w kapitale i 68% w głosach.

Grupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket - drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych.

(ISBnews)

d2zhpl9

Podziel się opinią

Share
d2zhpl9
d2zhpl9