Trwa ładowanie...
d3ufim6

Cena maksymalna akcji Mabionu ustalona na 16,85 zł

13.03. Warszawa (PAP) - Mabion, notowana na rynku NewConnect spółka biotechnologiczna, ustalił cenę maksymalną akcji w ofercie publicznej na 16,85 zł - podał Mabion w komunikacie...

Share
d3ufim6

13.03. Warszawa (PAP) - Mabion, notowana na rynku NewConnect spółka biotechnologiczna, ustalił cenę maksymalną akcji w ofercie publicznej na 16,85 zł - podał Mabion w komunikacie prasowym.

Oferta publiczna, która ma towarzyszyć przenosinom spółki na rynek główny warszawskiej giełdy, dotyczy 2,6 mln akcji serii J. Spółka ubiega się ponadto o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii D, H, I i J oraz praw do akcji serii J.

Na początku marca Mabion poinformował, że zamierza pozyskać około 38,4 mln zł z oferty publicznej, która będzie towarzyszyła jej przenosinom na główny parkiet warszawskiej giełdy. Spółka chce wykorzystać wpływy z oferty do sfinansowania badań klinicznych leku MabionCD20 (co pochłonąć ma 19 mln zł), na budowę kompleksu naukowo-przemysłowego w Konstantynowie Łódzkim (15 mln zł) oraz na sfinansowanie badań leku MabionHER2 (około 4,4 mln zł).

W czwartek, 14 marca, ma ruszyć proces budowania księgi popytu w ofercie Mabionu i tego samego dnia spółka planuje podać ostateczną cenę akcji. Przyjmowanie zapisów w transzy detalicznej ma trwać od 15 do 18 marca, a w części skierowanej do instytucji od 20 do 25 marca. Przydział oferowanych akcji ma nastąpić do 27 marca.

Oferującym w ofercie Mabionu jest Mercurius Dom Maklerski. (PAP)

kuc/ jtt/

d3ufim6

Podziel się opinią

Share
d3ufim6
d3ufim6