Trwa ładowanie...
d4mwawx
giełda
16-10-2008 15:35

Cena "Rzeczpospolitej" wzrosła od środy do 3,4 zł z 3 zł

16.10.Warszawa (PAP) - Presspublika podniosła od środy cenę
dziennika "Rzeczpospolita" do 3,4 zł z 3 zł, jednocześnie
wprowadzając nowy tytuł dostępny tylko w...

d4mwawx
d4mwawx

16.10.Warszawa (PAP) - Presspublika podniosła od środy cenę dziennika "Rzeczpospolita" do 3,4 zł z 3 zł, jednocześnie wprowadzając nowy tytuł dostępny tylko w prenumeracie "Gazetę Prawa i Podatków".

Agora, wydawca "Gazety Wyborczej", odmówiła PAP komentarza odnośnie planów ewentualnej podwyżki ceny dziennika.

"Nieprzerwanie ulepszamy naszą gazetę; ostatnio przygotowaliśmy dla Państwa nowy dodatek telewizyjny. Właśnie wprowadzamy na rynek nowy tytuł +Gazetę Prawa i Podatków+ oraz znacznie ulepszony i poszerzony serwis internetowy +Dobra Firma+ (...)Jednak stałe podnoszenie jakości i pozytywne zmiany, o które Państwo proszą nie są możliwe bez ponoszenia dodatkowych nakładów. Co więcej, sytuacja na rynku prasy jest trudna, spada sprzedaż gazet codziennych, rośnie inflacja. Wszystkie te czynniki wymuszają działania dostosowawcze po stronie wydawców" - napisali w liście do czytelników prezes zarządu Presspubliki Truls Velgaard oraz Paweł Lisiecki, redaktor naczelny dziennika.

"+Rzeczpospolita+ jako jedyna ogólnopolska gazeta od początku zrezygnowała z dumpingowej wojny cenowej; uważaliśmy, że cena powinna po prostu odzwierciedlać wartość produktu. Dziś zmuszeni jesteśmy podnieść cenę naszej gazety z 3 zł do 3,4 zł" - dodali.

d4mwawx

Od środy w prenumeracie z "Rzeczpospolitą" nieodpłatnie dostępny jest nowy tytuł "Gazeta Prawa i Podatków". W przyszłym roku będzie on dostępny tylko w prenumeracie w pakiecie plus wraz z innymi dodatkami.

Według danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy średnia sprzedaż "Rzeczpospolitej" w sierpniu wyniosła 151.534 sztuk, co oznacza spadek rok do roku o 6,72 proc. oraz wzrost o 0,43 proc. miesiąc do miesiąca. Danie dotyczą rozpowszechniania płatnego razem.

W połowie maja 2008 roku Axel Springer podniósł cenę "Dziennika" (poza wydaniem piątkowym) do 1,80 zł z 1,50 zł, a sobotniego do 2 zł z 1,50 zł. Wydanie piątkowe kosztuje 2 zł.

Na pytanie PAP, czy Agora rozważa podniesienie ceny "Gazety Wyborczej" po podwyżce ceny "Rzeczpospolitej" Urszula Strych, rzecznik spółki, odmówiła komentarza.

W lipcu prezes Agory Marek Sowa mówił, że Agora prowadzi analizy dotyczące elastyczności cenowej rynku gazet i tego co się dzieje w związku ze zmianami cen, które następują. Wówczas nie było decyzji dotyczącej podwyższenia ceny "Gazety Wyborczej".

Ewa Pogodzińska (PAP)

epo/ jtt/

d4mwawx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mwawx