Trwa ładowanie...
d20s7ur
d20s7ur

Cena za akcje Bankiera w wezwaniu nie jest satysfakcjonująca - Noble Funds TFI (opinia)

19.6.Warszawa (PAP) - W ocenie Noble Funds TFI cena zaproponowana w wezwaniu na akcje Bankiera.pl przez MIH Allegro BV nie jest satysfakcjonująca i nie zawiera właściwej premii za...
Share
d20s7ur

19.6.Warszawa (PAP) - W ocenie Noble Funds TFI cena zaproponowana w wezwaniu na akcje Bankiera.pl przez MIH Allegro BV nie jest satysfakcjonująca i nie zawiera właściwej premii za potencjalne synergie między inwestorem, a spółką. Szanse na ogłoszenie kontrwezwania są niewielkie - poinformował PAP Paweł Homiński, zarządzający w Noble Funds TFI.

"Cena zaoferowana w wezwaniu na Bankiera.pl nie jest dla nas satysfakcjonująca. Wchodząc do spółki liczyliśmy na wezwanie ze strony inwestora branżowego, który zapłaci premię za efekty synergii" - powiedział PAP Homiński.

"Między Bankierem, a grupą Naspersa jest bardzo dużo potencjalnych synergii i uważamy, że premia jaką proponują w wezwaniu nie odzwierciedla tego" - dodał.

d20s7ur

Zdaniem Homińskiego potencjalne poszukiwanie płynności i minimalizacja strat nie powinny być argumentami przemawiającymi za sprzedażą akcji Bankiera.

"Wiemy jaką wartość posiada spółka Bankier.pl. Być może różni zarządzający posiadają w portfelu spółki, których chcieliby się jak najszybciej pozbyć minimalizując straty i zyskując płynność, ale Bankier do takich spółek z pewnością nie należy" - powiedział.

Zarządzający zwraca uwagę na wzrosty kursów akcji spółek medialnych w ostatnim czasie.

"Na pewno rozpatrując cenę z wezwania należy też wziąć pod uwagę, że inne spółki medialne: Agora, czy TVN w ostatnim czasie sporo urosły, a akcje Bankiera w tym wzroście uczestniczyły w znacznie mniejszym stopniu" - powiedział.

d20s7ur

Homiński wstrzymuje się na razie z odpowiedzią na pytanie, czy Noble Funds TFI sprzeda akcje w wezwaniu.

"Na razie nie będziemy zajmować ostatecznego stanowiska w sprawie wezwania - chcemy najpierw porozmawiać na temat ceny z wezwania z przedstawicielami wzywającego oraz z samą spółką" - powiedział.

Poinformował także, że możliwość ogłoszenia potencjalnego kontrwezwania uważa za mało prawdopodobną.

"Gdyby jakiś inwestor się na to zdobył, musiałby się liczyć z obecnością w akcjonariacie Naspersa, któremu akcje sprzeda MCI" - powiedział.

d20s7ur

MIH Allegro BV, który jest pośrednio zależny od spółki Naspers, wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji Bankiera.pl oferując za jedną akcję 8,70 zł. Przyjmowanie zapisów w wezwaniu potrwa od 1 do 30 lipca.

MIH Allegro zobowiązał się nabyć akcje Bankiera pod warunkiem, że nie mniej niż 4.840.311 akcji objęte będzie zapisami w wezwaniu, zastrzegł sobie jednak uprawnienie do nabycia akcji pomimo nieziszczenia się tego warunku.

MCI Capital TFI nieodwołalnie i bezwarunkowo zobowiązało się do zbycia na rzecz wzywającego 1.330.249 akcji posiadanych obecnie przez fundusz MCI oraz zobowiązał się nie odpowiadać na ewentualne kontrwezwania konkurujące z wezwaniem MIH Allegro.

Największymi inwestorami finansowymi w Bankierze, poza MCI, są: fundusze BZ WBK AIB TFI (około 22 proc.), TFI Allianz Polska (około 12 proc.) i Noble Funds FIO (około 5 proc.).

Grzegorz Suteniec (PAP)

gsu/ pam/

d20s7ur

Podziel się opinią

Share
d20s7ur
d20s7ur