Trwa ładowanie...
d4km808

Centertel uruchomił w Krakowie pilotaż mobilnego internetu w technologii HSPA+

06.10. Warszawa (PAP) - Centertel uruchomił w Krakowie pilotaż mobilnego internetu Orange w technologii HSPA+ Dual Carrier, która umożliwia transfer danych do użytkownika z...

d4km808
d4km808

06.10. Warszawa (PAP) - Centertel uruchomił w Krakowie pilotaż mobilnego internetu Orange w technologii HSPA+ Dual Carrier, która umożliwia transfer danych do użytkownika z prędkością 42 Mb/s. Do końca 2010 roku nowa usługa ma być dostępna w 5 miastach - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Do końca roku nowa usługa ma być dostępna poprzez blisko 650 stacji bazowych w pięciu miastach: Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Dzięki temu dostęp do niej będzie miało ok. 11 proc. populacji Polski. Kolejne etapy zwiększania zasięgu usługi zaplanowane są na przyszły rok" - podano.

Obecnie Centertel zapewnia szerokopasmową transmisję danych w technologii HSPA na terenach zamieszkanych przez około 56 proc. populacji kraju.

Dodatkowo Centertel rozbudowuje sieć CDMA umożliwiającą transfer do 3,1 Mbps. Grupa TP zakłada, że w zasięgu sieci CDMA do połowy 2011 roku będzie prawie 90 proc. powierzchni kraju.(PAP)

epo/ asa/

d4km808
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4km808