Trwa ładowanie...
d4lafnh

Ceny benzyny na stacjach. Niedługo znowu poniżej 5 zł za litr

Nadchodzące tygodnie powinny być coraz przyjemniejsze dla kierowców, zwłaszcza tych tankujących benzynę, bo jej cena znowu spadnie poniżej 5 zł. A wszystko to dzięki spadającym cenom ropy naftowej na światowych rynkach i ustabilizowaniu się notowań naszej waluty wobec amerykańskiego dolara - informuje monitorująca rynek paliwowy firma Reflex.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ceny benzyny na stacjach. Niedługo znowu poniżej 5 zł za litr
(Fot: Jacek Bereźnicki)
d4lafnh

Benzyna będzie tanieć - twierdzą eksperci paliwowi BM Reflex. Ich zdaniem już niedługo, za Pb95 ponownie zapłacimy średnio mniej niż 5 zł. To efekt spadających cen ropy naftowej oraz ustabilizowania się kursu złotówki

Wyraźne obniżki widać już w sprzedaży hurtowej, co już niedługo będzie miało swoje odzwierciedlenie na stacjach benzynowych. Wprawdzie kierujący samochodami z silnikami diesla płacą za tankowanie coraz mniej od początku czerwca, to tankujący benzynę niewielkie obniżki zauważyli na stacjach dopiero w mijającym tygodniu. W sumie od maksymalnych poziomów benzyna bezołowiowa staniała w hurcie o prawie 200 zł za 1000 l, a olej napędowy o 240 zł. Dzięki temu na stacjach olej potaniał już o 15 groszy na litrze, a benzyna o 3 grosze.

Według prognoz już niedługo cena bezołowiowej 95 spadnie do poziomu z początku lipca, czyli w okolice 4,96 - 4,99 zł za litr. Za olej napędowy zapłacimy około 4,59 - 4,62 zł za litr. W przypadku cen autogazu ceny powinny pozostać na zbliżonym poziomie do obecnego, czyli nieco powyżej 1,90 zł za litr.

d4lafnh

Pomimo ostatniego odbicia cen paliwa w górę, to i tak jesteśmy w lepszej sytuacji niż rok temu. Benzyna bezołowiowa 95 jest tańsza niż przed rokiem o 42 grosze na litrze, natomiast olej napędowy o 66 groszy, a autogaz o 61 groszy.

Aktualnie średnia krajowa cena benzyny bezołowiowej 95 to 5,03 zł za litr, benzyny bezołowiowej 98 to 5,29 zł za litr, oleju napędowego 4,65 zł za litr, a autogazu 1,92 zł za litr. Warto podkreślić, że tak wyraźne zróżnicowanie między cenami oleju napędowego i benzyny po raz ostatni notowaliśmy w kwietniu 2010 roku.

d4lafnh

Podziel się opinią

Share
d4lafnh
d4lafnh