Trwa ładowanie...
d3f2b1n
susza

Ceny chleba w Moskwie wzrosły o 20 proc. z powodu suszy

Ceny chleba wzrosły w Moskwie o 20 proc. w ciągu ostatnich dni z powodu trwającej od kwietnia suszy, która zniszczyła już ponad jedną piątą powierzchni upraw - podała w środę agencja AFP. Europejska część Rosji zmaga się też w ostatnich tygodniach z pożarami.
Share
Ceny chleba w Moskwie wzrosły o 20 proc. z powodu suszy
Źródło: Jupiterimages
d3f2b1n

Bochenek chleba o wadze 380 gramów w ciągu kilku dni zdrożał w Moskwie z 15 rubli (38 eurocentów) do 18 rubli (45 eurocentów).

Niektóre sklepy i kioski w Moskwie zaczęły uprzedzać o zamiarze podniesienia cen podstawowych produktów zbożowych - informuje agencja RIA Nowosti.

- Z powodu wzrostu cen mąki (dostawca zapowiedział podwyżkę od 30 do 50 proc. w zależności od gatunku) ceny pieczywa wzrosną średnio o 12 proc. - ostrzega np. jeden z kiosków w południowej części Moskwy.

- Dwie trzecie dostawców podniosło ceny, które wzrosły od 12 do 15 proc. Byliśmy zmuszeni podnieść cenę sprzedaży pieczywa - potwierdził jeden ze sprzedawców agencji RIA Nowosti.

Według danych rosyjskiego ministerstwa rolnictwa z 4 sierpnia zniszczonych zostało już 10,7 mln ha upraw, czyli ponad 20 proc. wszystkich upraw w kraju.

d3f2b1n

Podziel się opinią

Share
d3f2b1n
d3f2b1n