Trwa ładowanie...

Ceny paliw mogą nieco spaść, ale na krótko

W najbliższych dniach paliwa na stacjach mogą być nieco tańsze, ale raczej nie będzie to długotrwała tendencja - prognozują analitycy rynku paliwowego. W porównaniu do cen z końca ubiegłego tygodnia, olej napędowy i benzyna 95 są tańsze średnio o ok. 3 gorsze.

Share
Ceny paliw mogą nieco spaść, ale na krótkoFot: JOE RAEDLE/AFP
d3b43eu

"Nic nie wskazywało na to, żeby na krótko po ubiegłotygodniowych podwyżkach na stacjach tankowanie ponownie było tańsze. Tymczasem od czwartku PKN Orlen wprowadził na swoich stacjach niższe ceny benzyny i oleju napędowego. Obniżki sięgają 10 groszy na litrze. To w naturalny sposób wpływa na obniżki cen paliw także na stacjach innych operatorów. Chociaż nie wszyscy odpowiedzieli na czwartkową decyzję Orlenu, to na weekend możemy liczyć na niższe ceny już na większości stacji" - poinformowali w piątkowym komunikacie eksperci BM Refleks.

Obecnie kierowcy muszą zapłacić ok. 5,82 zł za litr benzyny 95, 5,97 zł za litr benzyny 98, 5,73 zł za taką samą ilość oleju napędowego. Litr autogazu kosztuje natomiast 2,71 zł.

Zdaniem analityków e-petrol.pl jeżeli w najbliższych tygodniach dojdzie na stacjach do podwyżek cen, to grosz czy dwa za litr paliwa. Według nich jeśli sytuacja na świecie gwałtownie się nie zmieni, to ceny paliw przekroczą barierę sześciu złotych za litr najwcześniej za kilka tygodni.

E-petrol poinformował, że przez ostatnie kilka dni cena benzyny 95 w hurtowych notowaniach nie odnotowała dużej zmiany - średnia cena różni się od tej z ubiegłego piątku o 4 zł. Metr sześcienny tego paliwa kosztuje 4639 zł. W tym samym czasie cena średnia oleju napędowego również niemal się nie zmieniła i wynosi 4587 zł za metr sześc.

d3b43eu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b43eu
d3b43eu