Trwa ładowanie...
stacje paliw

Ceny paliw na stacjach systematycznie spadają

W najbliższych dniach, w związku z uspokojeniem sytuacji na rynkach ropy i walutowym, można się spodziewać stabilizacji cen na stacjach. Na części z nich można będzie obserwować lekkie korekty w dół.

Share
Ceny paliw na stacjach systematycznie spadają
Fot: Jacek Bereźnicki
d1kehwo

Od początku roku systematycznie spadają ceny paliw na stacjach - wynika z danych łódzkiego biura maklerskiego Reflex. Jednak skala tych spadków jest jeszcze za mała, by zrekompensować wzrosty z końca 2016 roku.

- Niemniej średnie poziomy cen paliw zbliżyły się do tych z pierwszej połowy grudnia poprzedniego roku - mówi Urszula Cieślak z Reflexu.

W jej ocenie, w najbliższych dniach, w związku z uspokojeniem sytuacji na rynkach ropy i walutowym, można się spodziewać stabilizacji cen na stacjach. Na części z nich można będzie obserwować lekkie korekty w dół.

Przypomnijmy, że nowy rok na rynku surowców rozpoczął się od mocnego uderzenia. Notowania "czarnego złota" poszły w górę w górę - za baryłkę ropy trzeba było płacić nawet 58 dolarów - najwięcej od 18 miesięcy.

Teraz, średnio za litr benzyny Pb95 trzeba płacić 4 złote 71 groszy, za litr oleju napędowego 4 złote 61 groszy, a za litr autogazu- 2 złote 18 groszy.

d1kehwo

Podziel się opinią

Share
d1kehwo
d1kehwo