Trwa ładowanie...
dxopdlq

Ceny w hipermarketach: stawka bardzo wyrównana

Barometr cen w hipermarketach z przełomu lipca i sierpnia nie wyłonił zdecydowanego zwycięzcy. Sierpniowe porównanie Handel-Net.pl w sekcji hipermarketów pokazało, że różnice cenowe są minimalne. Najtańszy ze sklepów (Tesco) wystawił rachunek niższy o zaledwie 4,67 zł niż najdroższy (Real). Przy wydatku rzędu 130-140 zł to kwota raczej symboliczna.
Share
Ceny w hipermarketach: stawka bardzo wyrównana
Źródło: Jupiterimages
dxopdlq

W bardzo wyrównanej stawce widać jednak kilka ofert wyróżniających się na tle konkurentów. I tak np. E’Leclerc i Tesco mają promocję na herbatę – poniżej 15 zł, a Real wyjątkowo tanio sprzedaje mąkę (1,54 zł), podobnie jak ziemniaki (0,69 zł). W innych sieciach, poza Carrefourem, za kilogram ziemniaków trzeba zapłacić kilkakrotnie więcej, nawet 2 zł. Kwotowa różnica może nie robi wrażenia, procentowo jednak jest wyraźna.

Warto też zwrócić uwagę, że pozycję lidera Tesco zawdzięcza promocyjnej cenie schabu bez kości – 12,95 zł. Gdyby sprzedawano go w regularnej cenie, około 20 zł, sieć ta spadłaby na ostatnie miejsce naszego rankingu.

W hipermarketach można zauważyć pierwsze sezonowe spadki cen. Promocje dotyczą głównie warzyw (np. pomidory i ogórki), owoców (np. brzoskwinie i nektarynki) oraz produktów używanych do przetworów – cukru, octu etc.

Koszyk artykułów spożywczych Handel-Net.pl kosztował: w Tesco 133,78 zł, w E’Leclercu 136,13 zł, w Carrefourze 137,88 zł, w Realu 138,45 zł.

dxopdlq

Podziel się opinią

Share
dxopdlq
dxopdlq