Trwa ładowanie...
d207rm0

Ceny w Żabce praktycznie bez zmian

W lutym ceny podstawowych artykułów spożywczych w warszawskich sklepach osiedlowych były nieznacznie niższe od tych, które zanotowaliśmy w styczniu. Nieco drożej było tylko w Marcpolu.

Share
d207rm0

W lutym br. zaobserwowaliśmy wyraźnie niższe ceny w sklepie należącym do sieci Mokpol. Za 24 podstawowe artykuły spożywcze, alkohol i kawę zapłaciliśmy 144,95 zł. W styczniu nasz rachunek z Mokpola zamykał się kwotą 153,46 zł, a więc o 8,5 zł wyższą niż w lutym.

Taniej było też w Top Markcie i Żabce, ale w przypadku sklepów należących do tych dwóch sieci oszczędności na zakupach były sporo mniejsze. W Top Markecie zapłaciliśmy 150,31 zł, o około 3 zł mniej niż przed miesiącem. Na rachunku z Żabki widniała kwota 141,34 zł, o niecałą złotówkę niższa od styczniowej.

Z wyższym rachunkiem musieliśmy zmierzyć się tylko w Marcpolu, ale nie była to dramatyczna zamiana. W styczniu zapłaciliśmy tam 139,67 zł, w lutym było 142,34 zł, a więc o niecałe 3 zł więcej. Po tych zmianach najtańszym sklepem osiedlowym nadal pozostał Marcpol, ten sam który nieco podniósł ceny. Żabka należy w tym zestawieniu do osobnej kategorii, bo nie było w niej dwóch produktów: schabu bez kości i kurczaka. Gdyby ich średnie ceny doliczyć do zakupów w Żabce, otrzymalibyśmy najwyższy rachunek, dochodzący do 165 zł.

d207rm0

Drogie sery, mięso i alkohol

W sklepach osiedlowych wyraźnie zdrożała wódka. Nie ma już Wyborowej w cenie poniżej 25 zł, jak się to jeszcze zdarzało w ubiegłym roku. Od stycznia pół litra wódki to wydatek nawet ponad 28 zł. Najtaniej Wyborową można kupić w Marcpolu, za 26,29 zł. Ser żółty to kolejny produkt, którego cena w sklepach blisko domu wyraźnie odstaje od ceny z hipermarketu, nie wspominając już o dyskontach. Za twardy ser musieliśmy zapłacić od 18,4 zł za kg (Mokpol) do 27,96 zł (Żabka).

Największe różnice w cenach w sklepach osiedlowych wystąpiły w przypadku wspomnianego wyżej sera (około 9,5 zł na jednym kilogramie produktu), pomidorów (najtaniej po 8,79 za kg w Mokpolu, najdrożej po 11,24 w Żabce) i na kawie Tchibo Family (6,49 za 200 gram w Marcpolu i 8,55 zł w Żabce. Udało nam się znaleźć takie produkty, które opłaca się kupować w drogiej na ogół Żabce. Są nimi sok pomarańczowy Tymbark po 4,99 zł i jabłka po 2,45 za kg i najtańsza w tej grupie sklepów czekolada mleczna Wedla za 2,19 zł. Była na nią akurat promocja.

Handel-Net.pl

d207rm0

Podziel się opinią

Share
d207rm0
d207rm0