Trwa ładowanie...

Ceny warzyw wyhamowały. Ziemniaki i cebula potanieją

Wygląda na to, że szalony wzrost cen już za nami. Giełda w Broniszach uspokaja, że skutki kwietniowej suszy nie będą już odczuwalne i ziemniaki prawdopodobnie nie będą kosztowały więcej niż kurczak.

Share
Ceny warzyw wyhamowały. Ziemniaki i cebula potanieją
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d5p3p8b

Jak pisze wtorkowy "Super Express", Polacy znowu będą mogli kupić warzywa bez głębokiego sięgania do portfeli.

- W minionym tygodniu obserwowaliśmy wyhamowanie wzrostów cen na ubiegłoroczne warzywa i te z importu - poinformowała giełda owocowo-warzywna w Broniszach.

A w ostatnich tygodniach w warzywniakach można było odczuć drożyznę. Ziemniaki kosztowały już nawet 2-3 zł za kilogram, a te młode osiągały cenę do 7 złotych. To więcej niż na przykład kurczak, który w całości można było już kupić za 4,10 zł.

Obejrzyj: Szalejące ceny warzyw. "Drożyzna zwykle kończy się w lipcu"

Teraz młode ziemniaki kosztują już zaledwie 3,50 zł za kilogram i możemy spodziewać się dalszego spadku cen. Mniej kosztować będą również inne młode warzywa. Wśród nich choćby cebula, marchew czy buraki.

d5p3p8b

Jak pisaliśmy wielokrotnie w naszych serwisach, ceny warzyw to jeden z głównych tematów ostatnich tygodni. Drożyzna dawała się we znaki Polakom, szczególnie jeśli chodzi o cebulę, ziemniaki i pietruszkę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5p3p8b

Podziel się opinią

Share
d5p3p8b
d5p3p8b