Trwa ładowanie...
d8ftlt9

CEZ prognozuje spadek zysku EBITDA do 70 mld CZK w tym roku

Warszawa, 03.03.2015 (ISBnews) - CEZ prognozuje spadek zysku EBITDA do 70,0 mld CZK w tym roku, mimo że w ub.r. zysk w tym ujęciu był o 2 mld CZK wyższy od wstępnych prognoz spółki i wyniósł 72,5 mld CZK, wynika z komunikatu czeskiej firmy.

Share
d8ftlt9

CEZ podkreśla, że wynik EBITDA za ub.r. w wysokości 72,5 mld CZK (co oznacza spadek o 12% r/r) udało się osiągnąć pomimo niekorzystnych warunków pogodowych i "negatywnych wydarzeń w zakresie regulacji sektora energetycznego".

Spółka prognozuje, że skorygowany zysk netto w tym roku wyniesie 27,0 mld CZK wobec 29,5 mld CZK w ub.r., podano także w prezentacji.

"Prognoza na 2015 r. zakłada także wzrost wolumenów produkcji w zmodernizowanych zakładach w Czechach. Produkcja w elektrowniach w Czechach opalanych węglem wzrośnie o niemal 18%, głównie dzięki uruchomieniu nowej jednostki w Ledvicach, o mocy 660 MW oraz znaczącemu remontowi elektrowni w Prunerovie" - czytamy w komunikacie spółki.

Produkcja energii atomowej ma wzrosnąć o 5% w tym roku, podano także.

Grupa CEZ posiada aktywa w kilkunastu krajach regionu, m.in. w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Turcji. Od 2006 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d8ftlt9

Podziel się opinią

Share
d8ftlt9
d8ftlt9