Trwa ładowanie...
d3iuaxi
d3iuaxi

ČEZ złożył niewiążącą ofertę kupna niemieckich aktywów energetycznych Vattenfall

Warszawa, 21.12.2015 (ISBnews) - ČEZ złożył niewiążącą ofertę nabycia niemieckich aktywów energetycznych Vattenfalla, w tym elektrowni węglowych, kopalni węgla brunatnego i 10 elektrowni wodnych, podał czeski koncern.
Share
d3iuaxi

"Aktywa te oferują interesującą okazję zwiększenia skali biznesu CEZ w sąsiednim regionie. W Europie, gdzie węgiel jest kluczowy dla energetyki, CEZ ma szerokie know how w zarządzaniu konwencjonalnymi elektrowniami i kopalniami węgla brunatnego, jako pomostem do rozwoju energii ze źródeł odnawialnych. W efekcie ČEZ złożył niewiążącą ofertę na te aktywa" - czytamy w komunikacie.

Potencjalna transakcja obejmuje niemieckie elektrownie: Boxberg, Jänschwalde, Schwarze Pumpe, and Lippendorf Unit R; kopalnie: Jänschwalde, Nochten, Reichwalde, Welzow-Süd, and Cottbus Nord oraz 10 elektrowni wodnych, które nie mogą zostać sprzedane oddzielnie od aktywów związanych z węglem brunatnym, podano również.

Grupa CEZ posiada aktywa w kilkunastu krajach regionu, m.in. w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Turcji. Od 2006 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d3iuaxi

Podziel się opinią

Share
d3iuaxi
d3iuaxi