Trwa ładowanie...
d35ve2x

Charles Ergen

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Oak Ridge, Tennessee

d35ve2x

Charles Ergen to amerykański biznesmen, współzałożyciel i obecny prezes zarządu Dish Network i EchoStar Communications Corporation. Jest synem austriackiego fizyka jądrowego.

Życiorys

Charles Ergen urodził się 1 marca 1953 r. w małym mieście Oak Ridge w stanie Tennesee. Jest założycielem i byłym prezesem oraz dyrektorem generalnym Dish Network i EchoStar Communications. Według rankingów Ergen jest najbogatszą osobą w stanie Kolorado.

Charles Ergen rozpoczął swoją karierę zakładając wraz ze swoją przyszłą żoną Candy i Jamesem de Franco firmę o nazwie EchoSphere Corporation w którą zainwestował 60 000 dolarów. W 1990 roku udało mu się rozbudować firmę EchoStar na skalę światową. W 1992 roku EchoStar otrzymał licencję DBS z Federalnej Komisji ds. Łączności dając spółce miejsce na geostacjonarnej orbicie.

W 1993 roku dochody EchoStar wzrosły dwukrotnie, aż do kwoty 20,4 miliona dolarów. EchoStar i DISH kierowane przez Charlesa Ergena przejęły wiele firm po kontrakcie na 22 kanały w systemie DBSC wartym 8 milionów dolarów. Ergen przez kolejne lata wykupił takie firmy jak Sling Media, Hughes Communications, Blockbuster LLC i TerraStar.

Charles Ergen znany jest jako agresywny, zacięty i nieprzewidywalny przedsiębiorca. Uważa, że sport jest doskonałym przygotowaniem do bycia zarządcą miliardowej firmy. Mówi się o tym, że zabiera swoich pracowników i stażystów na piesze wycieczki. Należy do bardzo oszczędnych osób. Jego biuro wyposażone jest w kanapę z drugiej ręki, a podczas podróży zamiast klasy biznesowej wybiera tańszy odpowiednik. Ergen nie toleruje spóźnień w pracy. Za każde spóźnienie pracownik jest przez niego rozliczany.

Działalność biznesowa Charlesa Ergena była wielokrotnie nagradzana, między innymi odznaczeniem Star Award za domową telewizję satelitarną. Został dwukrotnie wyróżniony nagrodą Biznesowego Człowieka Roku w latach 1996 i 2001. Ergen został uznany przez magazyn Barron w 2007 roku za jednego z najlepszych CEO na świecie.

Cytaty

Dbam o naszych pracowników bardziej niż ktokolwiek w mojej firmie. Troszczę się też o moje dzieci, ale to nie znaczy, że dam im wszystko, czego chcą.

Świat zmienia się ... Ja, jako konsument, nie chcę reklamy, która nie jest istotna. Jeśli mamy obrać którąś stronę, wybierzmy stronę konsumenta.

Majątek

Rozsądek, żyłka biznesowa i wielkie ambicje sprawiły, że Charles Ergen dorobił się majątku w wysokości 17.1 miliarda dolarów.

Życie prywatne

Charles Ergen był dzieckiem Williama i Violy Ergenów. Matka Charlesa była jedną z pierwszych kobiet księgowych w stanie Minnesota. Ojciec William Ergen był austriackim imigrantem, który pracował w Szwecji jako fizyk jądrowy. Przed II wojną światową opuścił Europę. Żoną Charlesa Ergena jest Cantey ("Candy") McAdam. Mają pięcioro dzieci. Mieszkają w Littleton w Kolorado. Ergen jest zapalonym wspinaczem górskim, który zdobył szczyt Kilimandżaro, Acocangua w Argentynie i bazę Mount Everest w Nepalu. Jest członkiem Colorado Mountain Club i wspinał się po wszystkich stokach w stanie Kolorado. Oprócz wspinaczki górskiej interesuje się koszykówką i pokerem.

Miejsce w rankingu najbogatszych

Charles Ergen zajmuje obecnie 47. miejsce w rankingu najbogatszych ex aequo z miliarderem Stefanem Quandtem.

d35ve2x
d35ve2x
d35ve2x
d35ve2x