Trwa ładowanie...

Chce kupić grecką wyspę! Nie zgadniesz kto

Burmistrz Wilna Arturas Zuokas wystąpił w piątek na spotkaniu z litewskimi przedsiębiorcami z propozycją zakupienia jednej z niewielkich greckich wysp za kwotę 6,9 miliona euro.

Chce kupić grecką wyspę! Nie zgadniesz ktoŹródło: http://my.aegean.gr
d2wm6be
d2wm6be

Zakupienie greckiej wyspy przez litewskiego biznesmena lub przez jakieś przedsiębiorstwo byłoby, zdaniem burmistrza, dobrym posunięciem, które pomogłoby Grecji i Litwie w walce z kryzysem gospodarczym.

- Wyspę można by zarejestrować jako własność rządu litewskiego i mogłaby stanowić formalnie 22. jednostkę administracyjną stolicy Litwy - proponował burmistrz.

W wystąpieniu, o którym poinformowała telewizja litewska, Zuokas tak uzasadniał swój projekt: "Odpoczywając na naszej własnej wyspie, ludzie nie zostawialiby pieniędzy w Turcji lub w Egipcie, lecz w litewskich firmach, a podatki z tego tytułu płynęłyby do litewskiego skarbu państwa".

d2wm6be

Burmistrz Wilna ocenił, że niewielka grecka wyspa o powierzchni ok. 6 kilometrów kwadratowych nie powinna kosztować więcej niż 6,9 miliona euro.

Rząd w Atenach przy różnych okazjach wykluczał wystawienie na sprzedaż dla ratowania finansów państwa jednej z ponad 6 tys. tysięcy greckich wysp i wysepek, z których tylko 227 jest zamieszkanych.

Niemniej jednak greckie władze potwierdziły, że wyspa Nafsika na Morzu Jońskim od pewnego czasu jest wystawiona na sprzedaż za 15 milionów euro. (PAP)

d2wm6be
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wm6be