Trwa ładowanie...
taksówki

Chiński koncern kupił producenta londyńskich taksówek

Brytyjski producent charakterystycznych czarnych taksówek, będących jednym z symboli Londynu, LTI został za 11,4 miliona funtów sprzedany chińskiemu koncernowi samochodowemu Geely - poinformowała w piątek BBC.

Share
Chiński koncern kupił producenta londyńskich taksówek
Źródło: bugdog, sxc.hu, lic. CC
d1vpvr7

Geely ma przejąć wszystkie formy działalności przedsiębiorstwa Manganese Bronze Holdings, właściciela producenta taksówek, aby umożliwić jego rozwój na rynku międzynarodowym.

W październiku ubiegłego roku przedsiębiorstwo LTI, mające siedzibę w Coventry, przeszło pod zarząd przymusowy wyznaczonej w tym celu przez sąd firmy konsultingowej Pricewaterhouse Coopers (PwC). Pracę straciło 99 osób ze 176-osobowego personelu. Transakcja sprzedaży została uzgodniona z PwC. Firma LTI od 2007 roku nie przynosiła zysków.

d1vpvr7

Koncern Geely, który w 2010 roku przejął szwedzkie Volvo, zapewnił, że jego priorytetem będzie odtworzenie produkcji, sprzedaży i serwisowania samochodów "zasadniczo na tych samych zasadach" jak przed przejściem pod zarząd. Podtrzymany ma zostać montaż modelu TX4 w zakładach w Coventry; ponadto 107-osobowa załoga ma zostać utrzymana na tym samym poziomie.

Geely po raz pierwszy zainwestował w LTI w 2006 roku, w zamian za ok. 20 proc. udziałów.

Trudności brytyjskiego przedsiębiorstwa pogłębiły się w ostatnim czasie, gdy 400 samochodów trzeba było wycofać z powodu problemów z przekładnią kierowniczą w najnowszym modelu TX4, produkowanym w Coventry. W związku z tym trzeba było wstrzymać jego sprzedaż. (PAP)

ksaj/ ap/

d1vpvr7

Podziel się opinią

Share
d1vpvr7
d1vpvr7