Trwa ładowanie...
d24s070

Chiny i Finlandia podpisały kontrakt o wartości miliarda dolarów

Chiny i Finlandia podpisały w czwartek kontrakt o wartości miliarda dolarów, dotyczący głównie współpracy chińskiej z fińskim koncernem telefonii komórkowej Nokia.

d24s070
d24s070

Chiny i Finlandia podpisały kontrakt o wartości miliarda dolarów, dotyczący współpracy chińskiej z fińskim koncernem telefonii komórkowej Nokia.

Składający wizytę w Helsinkach chiński wicepremier Li Keqiang zapowiedział też wysłanie do Finlandii dużej delegacji handlowej i zawarcie dalszych porozumień na sumę co najmniej dwóch miliardów dolarów.Nie ujawniono dalszych szczegółów.

Na konferencji prasowej w Helsinkach Li oświadczył, że strona chińska ma nadzieję, iż tego rodzaju współpraca przyczyni się także do rozwoju stosunków Chin z Unią Europejską oraz - stabilizacji światowej gospodarki w dobie kryzysu.

Fiński premier Matti Vanhanen dodał: _ W sytuacji kłopotów finansowych, ograniczania produkcji oraz zamykania zakładów, wysoko oceniamy współpracę z Chinami oraz fakt, że kraj ten zdecydował się na zawarcie kontraktów właśnie z nami _.

Wartość dwustronnej wymiany handlowej pomiędzy Chinami a Finlandią w ubiegłym roku szacowana była na ponad 10 mld USD. (PAP)

d24s070
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24s070