Trwa ładowanie...
Biedronka

Chleb geesowski w ofercie Biedronki. Z GS wspólną ma tylko nazwę

Wśród spółdzielców zawrzało. Biedronka wprowadziła do sprzedaży "chleb geesowski", który z tradycyjnymi Spółdzielniami Gminnymi nie ma nic wspólnego.

Share
Chleb geesowski w ofercie Biedronki. Z GS wspólną ma tylko nazwę
Źródło: Biedronka.pl, fot: Scrren: WP FInanse
dxabfq9

Półkilogramowy bochenek krojonego chleba w worku sygnowany logo z charakterystycznym kłoskiem. Do tego nazwa "chleb geeseowski". Wszystko to miało u konsumentów, który pamiętają poprzedni system czy początek lat 90-tych, przywoływać skojarzenia z jakością wypiekanego w tradycyjnych piekarniach chleba.

Dokładnie tak można opisać patent, który zastosowała Biedronka. Szybko okazało się, że słowo "patent" można zastąpić słowem "trik". Prezes Gminnej Spółdzielni Ozorków Dariusz Szpakowski w rozmowie z portalem dlahandlu.pl, że "chleb geesowski" nie pochodzi z piekarni żadnej z jeszcze działających Spółdzielni. Prezes nie przesądził jednak, jakie kroki podejmą spółdzielcy. Jak przyznał, nie chce, by działania GS-ów przysporzyły Biedronce reklamy.

Zobacz też, który chleb jest zdrowszy:

Gminne Spółdzielnie zostały powołane do działania w PRL. Miały za zadanie zaopatrywać wieść w żywność, prowadzić skup i przetwórstwo. Ich cechą wspólną było właśnie logo – stylizowany kłos zboża wpisany w tarczę. Najczęściej w kolorach żółtym i zielonym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxabfq9

Podziel się opinią

Share
dxabfq9
dxabfq9