WP Finanse
Biedronka
09-08-2018 (14:53)

Chleb geesowski w ofercie Biedronki. Z GS wspólną ma tylko nazwę

Wśród spółdzielców zawrzało. Biedronka wprowadziła do sprzedaży "chleb geesowski", który z tradycyjnymi Spółdzielniami Gminnymi nie ma nic wspólnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chleb geesowski
Chleb geesowski (Biedronka.pl, Fot: Scrren: WP FInanse)
WP

Półkilogramowy bochenek krojonego chleba w worku sygnowany logo z charakterystycznym kłoskiem. Do tego nazwa "chleb geeseowski". Wszystko to miało u konsumentów, który pamiętają poprzedni system czy początek lat 90-tych, przywoływać skojarzenia z jakością wypiekanego w tradycyjnych piekarniach chleba.

Dokładnie tak można opisać patent, który zastosowała Biedronka. Szybko okazało się, że słowo "patent" można zastąpić słowem "trik". Prezes Gminnej Spółdzielni Ozorków Dariusz Szpakowski w rozmowie z portalem dlahandlu.pl, że "chleb geesowski" nie pochodzi z piekarni żadnej z jeszcze działających Spółdzielni. Prezes nie przesądził jednak, jakie kroki podejmą spółdzielcy. Jak przyznał, nie chce, by działania GS-ów przysporzyły Biedronce reklamy.

Zobacz też, który chleb jest zdrowszy:

WP

Gminne Spółdzielnie zostały powołane do działania w PRL. Miały za zadanie zaopatrywać wieść w żywność, prowadzić skup i przetwórstwo. Ich cechą wspólną było właśnie logo – stylizowany kłos zboża wpisany w tarczę. Najczęściej w kolorach żółtym i zielonym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP