Trwa ładowanie...
d3m0vt8

Chrzest trzech promów dla Norwegów w Stoczni Północnej

Chrzest trzech pasażersko-samochodowych promów fiordowych, zbudowanych dla armatora z Norwegii, odbył się w sobotę w Stoczni Północnej w Gdańsku.

d3m0vt8
d3m0vt8

Stocznia Północna, wchodząca w skład Grupy Remontowej SA, wykona dla armatora Fjord1 MRF AS ogółem sześć promów. - Jest to największy w historii współpracy polsko-norweskiej, w dziedzinie budowy promów, kontrakt zawarty przez polską stocznię - poinformował prezes zarządu Stoczni Północnej Waldemar Nowak.

Promy fiordowe dla norweskiego armatora odpowiadają restrykcyjnym normom ekologicznym. Ich charakterystyczną cechą jest unikatowy napęd składający się z dwóch silników zasilanych gazem LNG, poruszających prądnice elektryczne oraz jednego silnika wysokoprężnego.

Każdy z promów, o długości ponad 122 metrów, może zabrać 390 pasażerów oraz 125 samochodów osobowych.

Grupa Remontowa SA jest grupą kapitałową skupioną wokół Gdańskiej Stoczni Remontowej. Tworzy ją prawie 30 firm, m.in. Stocznia Północna, która zajmuje się budową oraz remontem statków i okrętów, Fabryka Mebli Okrętowych Famos w Starogardzie Gdańskim i Fabryka Urządzeń Okrętowych Rumia. Grupa zatrudnia ok. sześciu tys. osób.

d3m0vt8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m0vt8