Trwa ładowanie...
d433fjd
siemoniak
09-12-2013 09:40

CIR: blog rządu - nowy wpis Tomasza Siemoniaka (komunikat)

...

d433fjd
d433fjd

09.12. Warszawa - CIR informuje:

Blog rządu - nowy wpis ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka:

Bezpieczna Europa - silna Polska. O to walczymy w Brukseli.

W grudniu odbędzie się szczyt szefów państw i rządów Unii Europejskiej poświęcony wspólnej polityce bezpieczeństwa i obrony.

d433fjd

To będzie bardzo ważne spotkanie. Po raz pierwszy od 5 lat politycy unijni rozpoczną tak szeroką debatę o nowym sposobie myślenia na temat europejskiego bezpieczeństwa. Głównymi tematami szczytu będą zagadnienia strategiczne oraz zdolności wojskowe Unii Europejskiej. Grudniowe rozmowy w Brukseli nie powinny jednak ograniczyć się jedynie do kwestii związanych ze współpracą przemysłową i zakupami sprzętu wojskowego w obrębie państw członkowskich. Polsce zależy na tym, aby szczyt był wstępem do wypracowania szerokiej, politycznej wizji przyszłości w zakresie bezpieczeństwa i obrony Europy.

Równe szanse dla wszystkich

Tylko wypracowanie tej wizji może być punktem wyjścia do dyskutowania zagadnień szczegółowych, takich jak przyszłość europejskiego przemysłu obronnego. Na tym polu będziemy jednak twardo bronić naszych, narodowych interesów. Dlatego podczas listopadowego spotkania wspólnie z ministrem spraw zagranicznych zgłosiliśmy zastrzeżenia do projektu dotyczącego wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony, w części dotyczącej konsolidacji przemysłu zbrojeniowego. Nie oznacza to, że sprzeciwiamy się łączeniu potencjału europejskiej zbrojeniówki. Chcemy tylko, aby rynek ten nie został zdominowany przez wielkich graczy.

Zależy nam na rozwiązaniach, które dają szanse rozwoju i konkurencyjności firmom z mniejszych państw.

Więcej pod linkiem: https://www.premier.gov.pl/blog/tomasz-siemoniak/bezpieczna-europa-silna-polska-o-to-walczymy-w-brukseli.html

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ksi/

d433fjd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d433fjd