Trwa ładowanie...
d3ejjsh

CIR: blog rządu - nowy wpis Władysława Kosiniaka-Kamysza (komunikat)

...

Share
d3ejjsh

07.02. Warszawa - CIR informuje:

Blog rządu - nowy wpis Władysława Kosiniaka-Kamysza, ministra pracy i polityki społecznej:

"Nie wiemy dokładnie ilu ich jest, a przecież wielu może potrzebować naszej pomocy. Dzisiaj w nocy w całym kraju odbędzie się akcja liczenia bezdomnych. Spróbujemy przekonać jak najwięcej do przeniesienia się do noclegowni.

d3ejjsh

Pierwszy raz takie badanie przeprowadziliśmy w 2009 r. - w nocy z 15 na 16 grudnia. Kolejne miało miejsce w nocy z 26 na 27 stycznia 2010 r. Wcześniej mieliśmy jedynie dane szacunkowe zbierane przez organizacje pozarządowe. Ostatnie badanie wykazało, że w całym kraju mamy ok. 43 tys. bezdomnych osób, z czego prawie 10 tys. pozostaje poza placówkami noclegowymi.

Najtrudniejsza sytuacja była na Pomorzu, Mazowszu i Pomorzu Zachodnim. W każdym z województw ponad tysiąc osób nie miało dachu nad głową i mimo to nie zdecydowało się na pobyt w placówce noclegowej. Dzisiaj właśnie na dotarciu do tych osób szczególnie nam zależy."

Więcej pod linkiem: http://premier.gov.pl/blog/wladyslaw-kosiniak-kamysz/razem-pomozmy-bezdomnym.html

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d3ejjsh

Podziel się opinią

Share
d3ejjsh
d3ejjsh