Trwa ładowanie...
d1q9oqa

CIR: minister zdrowia udaje się do Moskwy (komunikat)

...

d1q9oqa
d1q9oqa

21.04. Warszawa - CIR informuje:

Dziś, 21 kwietnia br., w godzinach południowych, minister zdrowia Ewa Kopacz poleci do Moskwy, gdzie po tragedii w Smoleńsku, zgodnie z ustaleniami poczynionymi ze stroną rosyjską, trwają prace identyfikacyjne z wykorzystaniem materiału genetycznego.

Zakończenie prac identyfikacyjnych z wykorzystaniem materiału genetycznego jest przewidziane na środę - czwartek (21 - 22 kwietnia br.). Na czwartek planowana jest dokładna analiza uzyskanych wyników, po której możliwe będzie przedstawienie informacji w tej sprawie.

Niezwłocznie po ustaleniu tożsamości ofiar katastrofy, szczątki tragicznie zmarłych będą sukcesywnie sprowadzane do Polski. O kolejnych fazach działań, niezwłocznie i na bieżąco, będą informowane w pierwszej kolejności rodziny osób tragicznie zmarłych, a następnie opinia publiczna.

d1q9oqa

Oprócz minister Kopacz do Moskwy polecą dziś także: podsekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji Piotr Stachańczyk, przedstawiciele Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji, specjaliści medycyny sądowej z zakresu antropologii i genetyki oraz eksperci wojskowi.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ral/

d1q9oqa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q9oqa