Trwa ładowanie...
dsw24ng

CIR: Premier otworzył Polsko-Emirackie Forum Biznesu (komunikat)

...

Share
dsw24ng

22.04. Warszawa - CIR informuje:

Szef rządu na spotkaniu w Dubaju zachęcał biznesmenów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do wzmacniania kontaktów handlowych i inwestowania w Polsce.

Premier powiedział, że Polska, podobnie jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, jest wielkim placem budowy, największym w Europie. W najbliższych latach inwestycje w infrastrukturę mogą sięgnąć nawet 200 miliardów dolarów. Wyjaśnił, że Polska nadrabia kilkudziesięcioletnie zaległości.

W wystąpieniu Donald Tusk zwrócił uwagę, że stosunki biznesowe powinny opierać się na zaufaniu, a Zjednoczone Emiraty Arabskie to partner godny zaufania.

dsw24ng

Przybliżając emirackiej elicie biznesowej sytuację gospodarczą Polski, premier zwrócił uwagę, że nasz kraj jest bardzo odporny na światowy kryzys finansowy. Podkreślił, że w ciągu ostatnich czterech lat państwa Unii Europejskiej łącznie zanotowały średni wzrost gospodarczy bliski zeru. W tym czasie polska gospodarka urosła o około 18 proc.

Premier poinformował, że w skład polskiej delegacji wchodzą szefowie największych polskich spółek, zarówno z sektora prywatnego i państwowego, które wyrażają swoją gotowość do współpracy. Szefowi rządu towarzyszą prezesi polskich firm z branży paliwowej, finansowej, lotniczej i prawniczej. W spotkaniach biznesowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej biorą także przedstawiciele czołowych polskich przedsiębiorstw operujących na świecie i zainteresowanych współpracą z partnerami w tym regionie, m.in. z branży zbrojeniowej, elektronicznej, odzieżowej, chemicznej oraz dóbr luksusowych. W różnych etapach wizyty uczestniczy około 40 polskich biznesmenów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dsw24ng

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsw24ng
dsw24ng