Trwa ładowanie...
d3j6bly

CIR: premier spotka się z nauczycielami i odwiedzi przedszkole (komunikat)

...

d3j6bly

14.10. Warszawa - CIR informuje:

Dzisiaj, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, premier Donald Tusk wręczy odznaczenia nauczycielom. Szef rządu odwiedzi także jedno z warszawskich przedszkoli, gdzie weźmie udział w pasowaniu 3-latków na przedszkolaków.

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbędzie się w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Donald Tusk wręczy je 16 pedagogom zasłużonym dla polskiej oświaty. Zostaną oni odznaczeni Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi, nadawanymi za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych oraz Złotymi i Srebrnymi Medalami za Długoletnią Służbę. Premier wraz z Ministrem Edukacji Narodowej wręczy także 13 osobom akty nadania tytułu Honorowego Profesora Oświaty. Tytuł jest przyznawany za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej.

Po uroczystościach w Kancelarii premier uda się do przedszkola nr 401 na warszawskim Ursynowie, gdzie weźmie udział w uroczystości pasowania 35 dzieci na przedszkolaków, a także spotka się nauczycielkami pracującymi w placówce.

d3j6bly

Dzień Nauczyciela to święto wszystkich pracowników oświaty. 14 października jest dniem, w którym przypomina się najlepsze tradycje oświatowe i nagradza się zasłużonych nauczycieli. Od 1982 roku dzień ten nazywany jest Dniem Edukacji Narodowej. Nazwa pochodzi od powołanej przez Sejm w 1773 roku z inicjatywy kró1a Stanisława Augusta Poniatowskiego, Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Przedszkole nr 401 działa od 1986 roku. Uczęszcza do niego 150 dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Opiekę nad nimi sprawuje 14 nauczycieli. Jest to placówka przyjazna środowisku naturalnemu, w której dzieci uczą się proekologicznych postaw. Misją przedszkola jest dbanie o harmonijny i wszechstronny rozwój dziecka, wyrabianie poczucia własnej wartości oraz uczenie tolerancji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3j6bly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j6bly