Trwa ładowanie...
d4ktc5m

CIR: ustawa okołobudżetowa przyjęta przez rząd (komunikat)

...

d4ktc5m
d4ktc5m

22.11. Warszawa - CIR informuje:

Aby zapewnić stabilność finansów publicznych rząd przyjął rozwiązania umożliwiające zahamowanie szybkiego wzrostu długu publicznego, który niesie ryzyko przekroczenia drugiego progu ostrożnościowego (55 proc.) w 2012 r. Zaakceptował przepisy zawarte w projekcie tzw. ustawy okołobudżetowej, które są ściśle związane budżetem na 2012 rok i planem finansowym państwa na przyszły rok.

W ustawie okołobudżetowej zapisano zmiany w podatku akcyzowym. Podwyższona zostanie akcyza na olej napędowy i biokomponenty. Z tego tytułu do budżetu trafi ok. 2,2 mld zł. O 4 proc. wzrośnie akcyza na wyroby tytoniowe, a do budżetu wpłynie ok. 245 mln zł.

Nie zwiększy się fundusz wynagrodzeń budżetówki, sędziów i prokuratorów. Oszczędności z tytułu zamrożenia płac sędziowskich i prokuratorskich wyniosą ok. 140 mln zł. Nie będzie można też ominąć tzw. podatku Belki, czyli płacenia 19 proc. podatku od zysków z lokat. Dzięki temu do budżetu będzie wpływać ok. 380 mln zł rocznie.

Tym samym rząd rozpoczął realizację niektórych postulatów zapowiadanych przez premiera Donalda Tuska w expose.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4ktc5m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ktc5m