Trwa ładowanie...
d20qpvl
rząd

CIR: wizyta premiera Ukrainy w Polsce (komunikat)

...
Share
d20qpvl

29.09. Warszawa - CIR informuje:

Jutro, 30 września br., wizytę oficjalną w Polsce złoży premier Ukrainy Mykoła Azarow. Szef ukraińskiego rządu spotka się z premierem Donaldem Tuskiem. Następnie obaj politycy będą przewodniczyć obradom Komitetu ds. przygotowania i przeprowadzenia Euro 2012.

Wizyta premiera Ukrainy w Polsce tradycyjnie jest związana z posiedzeniem Komitetu ds. przygotowania i przeprowadzenia Euro 2012. Podobnie było w czasie wizyty premiera Donalda Tuska w Kijowie w lipcu 2009 r.

d20qpvl

W czasie rozmów planowane jest dokonanie przeglądu stanu przygotowań Polski i Ukrainy do organizacji turnieju. Omówione zostaną kwestie związane z przygotowaniem infrastruktury mistrzostw oraz plan dalszych działań. W obecności szefów rządów obu krajów podpisana zostanie Mapa Drogowa wspólnych przedsięwzięć przygotowawczych do Euro 2012.

Tematami rozmów premierów Polski i Ukrainy będą także kwestie związane ze stosunkami dwustronnymi, w tym dotyczące współpracy gospodarczej, spraw granicznych i konsularnych. Politycy będą rozmawiać m.in. o możliwościach poprawy klimatu inwestycyjnego na Ukrainie. Tematy konsularne i graniczne są związane z ratyfikacją przez stronę ukraińską Konwencji Rady Europy o ochronie osób oraz protokołu do tej Konwencji dotyczącego transgranicznych przepływów danych.

Poruszone zostaną również kwestie międzynarodowe, w tym relacje UE-Ukraina, m.in. w kontekście negocjacji Umowy stowarzyszeniowej oraz Umowy o Całościowej i Pogłębionej Strefie Wolnego Handlu - DCFTA, a także projektu Partnerstwa Wschodniego.

Na jutro planowane jest też podpisanie protokołu z odbywającego się dziś posiedzenia Polsko-Ukraińskiej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d20qpvl

Podziel się opinią

Share
d20qpvl
d20qpvl