Trwa ładowanie...
d46fdoh

CIR ws. posiedzenia Kolegium ds. Służb Specjalnych (komunikat)

...

d46fdoh

18.03. Warszawa - CIR informuje:

Z udziałem premiera Donalda Tuska 17 marca br. odbyło się posiedzenie Kolegium do Spraw Służb Specjalnych. Podczas obrad przyjęto sprawozdanie z działalności Kolegium w 2009 r. oraz pozytywnie zaopiniowano plan pracy Kolegium na rok 2010. Premier Donald Tusk podkreślił, że program posiedzeń będzie poszerzany o tematy wynikające z bieżących potrzeb, a w razie potrzeby będzie zwoływał nieplanowane posiedzenia poświęcone istotnym kwestiom.

W dalszej części posiedzenia przedyskutowano projekt ustawy zmieniającej ustawę o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym w konsekwencji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Projekt będzie jeszcze raz przedmiotem obrad Kolegium po rozpatrzeniu uwag zgłaszanych w toku odbywających się obecnie uzgodnień międzyresortowych. Premier Donald Tusk zwrócił przy tej okazji uwagę na potrzebę rozważenia bardziej generalnego problemu dotyczącego określenia granicy miedzy ochroną praw obywateli a skutecznością działań służb.

W kolejnym punkcie posiedzenia członkowie Kolegium wyrazili pozytywną opinię na temat projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Raportu o zagrożeniach bezpieczeństwa narodowego, będącego aktem wykonawczym do ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym. Następnie wysłuchali informacji szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na temat ujawnienia przez ABW faktu prowadzenia działalności szpiegowskiej przez jej funkcjonariusza. Na zakończenie posiedzenia sekretarz Kolegium Jacek Cichocki poinformował o zaopiniowaniu przez członków Kolegium w trybie obiegowym, w ostatnim okresie, 20 projektów aktów prawnych dotyczących służb specjalnych.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d46fdoh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46fdoh