Trwa ładowanie...
d3tn2oi

CIR ws. szczytu Rady Europejskiej (komunikat)

...

Share
d3tn2oi

15.12. Warszawa - CIR informuje:

Premier Donald Tusk weźmie udział w rozpoczynającym się jutro dwudniowym szczycie Rady Europejskiej w Brukseli. Przed posiedzeniem Rady planowane jest spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso.

Premierzy Polski, Czech, Słowacji i Węgier będą rozmawiać z szefem KE m.in. o kwestiach, które będą omawiane na rozpoczynającym się szczycie Rady Europejskiej. Dyskusja będzie dotyczyć Europejskiego Mechanizmu Stabilności, zmian traktatowych oraz Wieloletnich Ram Finansowych. Poruszone mają być także kwestie agendy pierwszego posiedzenia Rady Europejskiej w nowym roku, planowanego na luty 2011 r.

d3tn2oi

Agenda rozpoczynającej się w najbliższy czwartek Rady Europejskiej obejmie kwestie polityki gospodarczej i stosunków zewnętrznych. Szefowie państw i rządów będą rozmawiać o Europejskim Mechanizmie Stabilności. Obok dyskusji nad kształtem stałego mechanizmu kryzysowego spotkanie będzie poświęcone zmianom w Traktacie z Lizbony, które są niezbędne dla stworzenia takiego mechanizmu. Rada Europejska zajmie się także kwestią Wieloletnich Ram Finansowych.

Na szczycie Rady Europejskiej poruszony zostanie także temat stosunków Unii Europejskiej z partnerami strategicznymi, m.in. Rosją, Chinami i USA.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d3tn2oi

Podziel się opinią

Share
d3tn2oi
d3tn2oi