Trwa ładowanie...
dsnggz5

Comarch na początku 2010 r. może wycofać SoftM z giełdy

17.12. Warszawa (PAP) - Comarch rozważa wycofanie swojej spółki zależnej SoftM z obrotu na niemieckiej giełdzie we Frankfurcie. W IV kw. 2009 r. SoftM ma być rentowna lub na...

Share
dsnggz5

17.12. Warszawa (PAP) - Comarch rozważa wycofanie swojej spółki zależnej SoftM z obrotu na niemieckiej giełdzie we Frankfurcie. W IV kw. 2009 r. SoftM ma być rentowna lub na niewielkim plusie, a w całym 2010 r. pokazać zysk - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes Comarchu Janusz Filipiak.

"Rozważamy wykupienie mniejszościowych akcjonariuszy SoftM i wycofanie spółki z giełdy. Jeśli się na to zdecydujemy, to zrobimy to dość szybko, czyli w styczniu lub lutym" - powiedział Filipiak.

"Nie będziemy jednak robili tego za wszelką cenę - jeśli oczekiwania akcjonariuszy będą zbyt wysokie, to zrezygnujemy z tego pomysłu" - dodał.

Poinformował też, że dobiega końca restrukturyzacja niemieckiej spółki.

dsnggz5

"W IV kw. SoftM powinna mieć wynik zbliżony do zera lub być na niewielkim plusie. W 2010 r. spółka ta ma być już rentowna" - powiedział.

Filipiak podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, że w 2011 r. Comarch planuje akwizycję firmy we Francji.

"Jeśli SoftM w przyszłym roku będzie, zgodnie z naszymi przewidywaniami, rentowna, to nabierzemy większej ochoty na inwestycję we Francji. Myślę, że na zakup firmy we Francji wydamy podobną kwotę, jak na przejęcie SoftM" - powiedział.(PAP)

gsu/ gor/

dsnggz5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsnggz5
dsnggz5