Trwa ładowanie...

Coraz więcej bezobsługowych kas w Biedronce. Na razie to tylko eksperymenty

W kolejnym sklepie sieci Biedronka można zapłacić za zakupy w bezobsługowej kasie. Tym razem taką możliwość mają klienci marketu przy ul. Dolnej w Warszawie. Czy taka usługa stanie się wkrótce standardem? Na razie portugalska sieć mówi, że testuje i analizuje.

Share
Coraz więcej bezobsługowych kas w Biedronce. Na razie to tylko eksperymenty
Źródło: Materiały prasowe, Fot: Jeronimo Martins Polska S.A.
d3ejjsh

Sklep przy ul. Dolnej jest już szóstym, w którym testowane jest takie rozwiązanie. W miejsce czterech kas zwykłych i trzech ekspresowych zainstalowano tam aż jedenaście kas - w tym pięć tradycyjnych, dwie ekspresowe oraz cztery samoobsługowe. W tej chwili sklepów Bierdonki z takimi kasami jest sześć, mieszczą się w Gdańsku oraz w Warszawie. Biorąc jednak pod uwagę, że Biedronka ma w Polsce łącznie ponad 2,8 tys. sklepów, ciągle jest to dość ograniczony w swojej skali eksperyment.

- Na bieżąco analizujemy dalsze możliwości wykorzystania nowych technologii w obszarze sprzedaży bezgotówkowej i ich potencjał do rozszerzenia na większą liczbę sklepów - poinformowało serwis Wirtualne MediaWirtualne Media biuro prasowe firmy JMP, właściela sieci Biedronka. Biuro prasowe wyjaśniło, że takie bezobsługowe urządzenia poprawiają komfort zakupów klientów, ale i "wspierają pracę kasjerów".

Prądu i gazu nie zabraknie. Polska zdywersyfikowały już źródła. Zobacz wideo:

Portugalska sieć nie jest jedyną, w której można zrobić zakupy bez interakcji z kasjerem. Od kilku lat podobne urządzenia insaluje w swoich sklepach również na przykład sieć Tesco czy Auchan.

d3ejjsh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ejjsh

Podziel się opinią

Share
d3ejjsh
d3ejjsh