Trwa ładowanie...
d2i0ur8

CTE zamierza wyemitować obligacje serii B o wartości maks. 1,5 mln zł

Warszawa, 31.03.2016 (ISBnews) - Cenospheres Trade & Engineering (CTE) zdecydowała o emisji od 1 tys. do 1,5 tys. obligacji 2,5-letnich na okaziciela serii B o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 1,5 mln zł, podała spółka.

Share
d2i0ur8

"Celem emisji jest sfinansowanie bieżącej działalności emitenta i jego rozwoju. W szczególności emitent zamierza przeznaczyć środki pochodzące z emisji na obsługę zawartych kontraktów oraz na wyposażenie i unowocześnienie linii produkcyjnej oraz parku maszynowego w zakładzie produkcyjnym" - czytamy w komunikacie.

Obligacje oprocentowane będą według stałej stopy procentowej 9%. Okres odsetkowy wynosi jeden miesiąc kalendarzowy. Emisja dojdzie do skutku, jeżeli objętych zostanie co najmniej 1000 sztuk. Zabezpieczeniem obligacji będzie hipoteka na nieruchomości należącej do osoby trzeciej wartości wynoszącej 140% całkowitej wartości nominalnej przydzielonych obligacji, podano również.

Cenospheres Trade&Engineering rozpoczęła działalność w kwietniu 2014 r. Spółka zajmuje się pozyskiwaniem i przetwarzaniem mikrosfer (cenosfer), które powstają jako produkt uboczny spalania węgla w blokach energetycznych, wykorzystywanych m.in. w produkcji kompozytów, materiałów i chemii budowlanej, płuczek wiertniczych, farb i lakierów, tworzyw sztucznych, materiałów ogniotrwałych.

(ISBnews)

d2i0ur8

Podziel się opinią

Share
d2i0ur8
d2i0ur8