Trwa ładowanie...
d2cupns

CTE zawiesza subskrypcję akcji z powodu niekorzystnej sytuacji na rynku

Warszawa, 14.12.2015 (ISBnews) - Cenospheres Trade & Engineering (CTE) zdecydował o zawieszeniu subskrypcji akcji serii D z powodu "aktualnej niekorzystnej sytuacji na rynku kapitałowym", podała spółka. Nowe terminy oferty zostaną podane do 31 stycznia 2016 r.

Share
d2cupns

?Pomimo pozytywnego odbioru działalności spółki, docierały do nas informacje, że inwestorzy wstrzymują się z zapisami ze względu na niesprzyjającą sytuację na rynkach finansowych. Kiedy ruszaliśmy z ofertą sytuacja rynkowa, choć już nie najlepsza, była jeszcze stabilna. Niestety w ciągu ostatnich trzech tygodni sytuacja rynkowa znacznie się pogorszyła" - powiedział prezes Jarosław Bronowski, cytowany w komunikacie.

Środki finansowe wpłacone przez osoby, które złożyły zapis na akcje zostaną zwrócone w ciągu 2 dni roboczych, wskazano również.

CTE w ramach oferty oferował do 650 tys. nowych akcji serii D. W procesie budowania książki popytu cena emisyjna została ustalona na 7,25 zł, co implikowało możliwą wartość oferty 4,7 mln zł.

d2cupns

?Nie wycofujemy się z emisji akcji. Spółka ma zabezpieczone finansowanie w średnim terminie, jednak aby efektywnie wykorzystać potencjał rozwoju, w nowym roku chcemy ponownie zaproponować inwestorom nasze akcje. Wraz z rozwojem działalności i przy stabilnym rynku kapitałowym, nasza spółka będzie prezentować jeszcze lepsze perspektywy" - dodał Bronowski.

W ostatnich tygodniach CTE informowało o podpisaniu kilku listów intencyjnych związanych ze sprzedażą mikrosfery w 2016 r. Łączna potencjalna wartość kontraktów z nich wynikających to ponad 20 mln zł. Obecnie prowadzone są negocjacje nad szczegółowymi umowami i zamówieniami.

Na początku listopada zarząd CTE opublikował prognozę finansową na lata 2015-16. W przyszłym roku spółka osiągnie 19,1 mln zł przychodów oraz 3,1 mln zł zysku netto.
Cenospheres Trade&Engineering rozpoczął działalność w kwietniu 2014 r. Spółka zajmuje się pozyskiwaniem i przetwarzaniem mikrosfer (cenosfer), które powstają jako produkt uboczny spalania węgla w blokach energetycznych, wykorzystywanych m.in. w produkcji kompozytów, materiałów i chemii budowlanej, płuczek wiertniczych, farb i lakierów, tworzyw sztucznych, materiałów ogniotrwałych. W czerwcu 2015 roku zadebiutowała na rynku NewConnect.

(ISBnews)

d2cupns

Podziel się opinią

Share
d2cupns
d2cupns