Trwa ładowanie...

Cyfrowej rewolucji ciąg dalszy. Karta Dużej Rodziny trafiła na smartfony

Choć Ministerstwo Cyfryzacji pozostaje od czasu rekonstrukcji nieobsadzone, inne resorty nie próżnują. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o wprowadzeniu nowej usługi – mobilnej Karty Dużej Rodziny.

Cyfrowej rewolucji ciąg dalszy. Karta Dużej Rodziny trafiła na smartfonyŹródło: Fotolia, fot: underdogstudios
d2yrgp8
d2yrgp8

Karta Dużej Rodziny jest rządowym systemem zniżek na usługi, także oferowane przez sektor prywatny, dla rodzin posiadających więcej niż trójkę dzieci. Dotychczas KRD miała formę tradycyjnego dokumentu. Od 2018 r. jej posiadacze mogą z niej korzystać za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne, np. smartfony. Kartami posługuje się 417 tys. rodzin w Polsce.

Zobacz też, czym są mDokumenty:

- Nowoczesna Karta Dużej Rodziny w formie aplikacji na urządzenia mobilne powstała z myślą o wygodzie polskich rodzin. Dzięki najnowszym technologiom korzystanie z Karty staje się o wiele prostsze. Dostęp do szerokiej oferty ulg i zniżek oraz informacji na ich temat jest już na wyciągnięcie ręki. To duże udogodnienie dla rodzin 3+ - mówiła szefowa resortu rodziny Elżbieta Rafalska.

Korzystanie z aplikacji KRD nie różni się niemal niczym od używania aplikacji komercyjnych. Należy ją pobrać np. na telefon, a następnie się do niej zalogować. By było to możliwe konieczne jest jednak wcześniejsze otrzymanie decyzji o przyznaniu karty. Wnioski w tej sprawie wydają prezydenci, burmistrzowie lub wójtowie. Każdy z chętnych do korzystania z KRD w aplikacji musi być przygotowany na to, że będzie musiał podać adres email oraz numer telefonu.

d2yrgp8

Choć o nowej usłudze resort poinformował dopiero w styczniu 2018 r., to aplikacja była dostępna w internetowych sklepach z aplikacjami już w grudniu minionego roku. W Google Play można znaleźć informację, że ostatnia aktualizacja oferowanego programu miała miejsce 12 grudnia 2017 r.

O tym, jakie zmiany czekają posiadaczy Karty Dużej Rodziny w tym roku mówił w rozmowie z money.pl przed kilkoma miesiącami wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk.

d2yrgp8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yrgp8