Trwa ładowanie...
dvux4ze

Cyfrowy Polsat chce obniżyć dług netto/EBITDA do 2,5x, bez efektu aukcji LTE

Warszawa, 04.03.2015 (ISBnews) - Cyfrowy Polsat podtrzymuje cel obniżenia wskaźnika dług netto/EBITDA do 2,5x na koniec 2016 roku bez uwzględnienia efektów aukcji LTE, poinformował dyrektor finansowy grupy Tomasz Szeląg.

Share
dvux4ze

"Podtrzymujemy, że na koniec 2016 chcemy zmniejszyć wskaźnik dług netto/EBITDA do 2,5x bez uwzględnienia aukcji LTE. Na koniec ub. roku wskaźnik ten wyniósł 3,0x, co uważam za atrakcyjny poziom, biorąc pod uwagę osłabienie złotego" - powiedział Szeląg podczas konferencji prasowej.

Zwrócił uwagę, że chociażby obligacje nominowane w euro oraz USD generują wysokie odsetki i potencjalne refinansowanie daje potencjał do oszczędności odsetkowe rzędu ok. 300 mln zł rocznie.

"Mamy zgodę akcjonariuszy na emisję obligacji, ale nie podjęliśmy jeszcze decyzji o emisji. Rozważamy zarówno refinansowanie w PLN, jak również walutowe, jeśli byłoby na jeszcze korzystniejszych warunkach. Nowe refinansowanie dałoby na pewno uelastycznienie współpracy z bankami i pozwoliłoby na jeszcze większą koncentrację na bieżącej działalności" - dodał dyrektor finansowy Cyfrowego Polsatu.

W tym roku grupa ma 880 mln zł długu do obsługi przy przepływach przekraczających 1 mld zł, co pozwala - według słów Szeląga - na spokojną sytuację.

Dodał jednocześnie, że tegoroczny capex w porównaniu do przychodów wyniesie 10% lub wartościowo ok. 900 mln zł.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel to zintegrowana grupa medialno-telekomunikacyjna kontrolowana przez Zygmunta Solorza Żaka.

(ISBnews)

dvux4ze

Podziel się opinią

Share
dvux4ze
dvux4ze