Trwa ładowanie...
d41fw53

Cyfrowy Polsat chce w ciągu roku doprowadzić ipla do rentowności

12.03. Warszawa (PAP) - Ipla miała w zeszłym roku 30 mln zł przychodów i ujemny wynik EBITDA. Cyfrowy Polsat chce w ciągu roku doprowadzić tę spółkę do rentowności - poinformował...
Share
d41fw53

12.03. Warszawa (PAP) - Ipla miała w zeszłym roku 30 mln zł przychodów i ujemny wynik EBITDA. Cyfrowy Polsat chce w ciągu roku doprowadzić tę spółkę do rentowności - poinformował podczas konferencji prezes spółki, Dominik Libicki. Dodał, że satysfakcjonujące będzie podwojenie przychodów ipla w ciągu 3-5 lat.

"Ipla w 2011 r. miała 30 mln zł przychodów i niski minus, jeśli chodzi o EBITDA. My dajemy sobie rok na doprowadzenie spółki do rentowności. Będę usatysfakcjonowany, jeśli w średnim terminie, 3-5 lat, podwoimy przychody ipli" - powiedział na konferencji Libicki.

Cyfrowy Polsat poinformował w poniedziałek rano, że zawarł umowy kupna udziałów w spółkach tworzących serwis ipla za 150 mln zł.

d41fw53

Umowy dotyczą sprzedaży przez Bithell Holdings na rzecz spółki 100 proc. udziałów w spółce Redefine, Gery.pl Redefine, Frazpc.pl i Netshare. Podmiotem kontrolującym sprzedającego jest Zygmunt Solorz-Żak.

Przeniesienie tytułu prawnego do nabywanych udziałów na rzecz kupującego oraz płatność za udziały nastąpią w dniu 2 kwietnia 2012 roku.

Cyfrowy Polsat podał, że nabyte spółki tworzą serwis ipla, będący liderem rynku 'online video' w Polsce w trzech obszarach: dostępności na różnych urządzeniach - komputerach i laptopach, tabletach, smartfonach, telewizorach z dostępem do Internetu, konsolach do gier, kinach domowych, dekoderach cyfrowych; pod względem ilości oferowanego kontentu, dzięki posiadaniu umów programowych m.in. z Telewizją Polsat, TVP i wieloma studiami filmowymi, np. Warner Bros, Best Film, Kino Świat, Epelpol Entertainment; pod względem ilości użytkowników oraz czasu przeznaczanego przez jednego widza na konsumpcję kontentu video. (PAP)

bas/ jow/ asa/

d41fw53

Podziel się opinią

Share
d41fw53
d41fw53