Trwa ładowanie...
d43phob

Cyfrowy Polsat ma umowy z Mobyland i Polkomtelem na transmisje danych

27.03. Warszawa (PAP) - Cyfrowy Polsat zawarł umowę ze spółką Mobyland z grupy Midas, na mocy której obniżona została stawka jednostkowa za 1 MB transmisji danych. Jednocześnie...

d43phob
d43phob

27.03. Warszawa (PAP) - Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat (Zobacz notowania spółki ») zawarł umowę ze spółką Mobyland z grupy MidasMidas (Zobacz notowania spółki »), na mocy której obniżona została stawka jednostkowa za 1 MB transmisji danych. Jednocześnie spółka zamówiła od Polkomtela usługę transmisji danych o wielkości 61 mln GB - podał Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat w komunikacie.

W wyniku zmiany ceny 1 MB transmisji danych w umowie z Mobyland, przeliczeniu uległa wielkość pozostałego i opłaconego już, przysługującego Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat pakietu danych (wynikającego z umowy zawartej między spółkami we wrześniu 2012 - PAP) do 20,1 mln GB z 17,8 mln GB.

Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat poinformował również o zawarciu umowy ramowej na świadczenie usługi transmisji danych z Polkomtelem. W jej ramach Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat złożył do Polkomtela zamówienie na usługę transmisji danych o wielkości 61 mln GB z gwarantowanym okresem ważności do 31 grudnia 2016 roku.

Zgodnie z powyższym zamówieniem Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat za świadczone usługi zapłaci Polkomtelowi 80 mln zł w 2014 roku, 120 mln zł w 2015 roku i 98 mln zł w 2016 roku.

Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat podał, że powyższe pakiety danych zabezpieczają średnioterminowe potrzeby spółki, a niższa stawka jednostkowa może "przełożyć się na szybsze tempo pozyskiwania abonentów usługi internetowej oraz większą rentowność świadczonych usług telekomunikacyjnych". (PAP)

kam/ ana/

d43phob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43phob