Trwa ładowanie...

Cypr wciąż popularny wśród polskich turystów

Krajowe biura podróży zapewniają, że problemy gospodarcze tego kraju nie wpływają na zmniejszenie się liczby turystów - informuje "Dziennik Polski".

Cypr wciąż popularny wśród polskich turystówŹródło: Jupiterimages
dfrjnjf

Firmy oferujące wakacje na wyspie zapewniają, że kryzys na Cyprze omija sektor turystyczny. - Problem finansowy dotyczy tylko mieszkańców wyspy i nie ma bezpośredniego wpływu na turystykę. Odnotowujemy nawet dwukrotnie większą sprzedaż tego kierunku w sezonie letnim niż w analogicznym okresie roku poprzedniego - mówi Magda Plutecka-Dydoń z Neckermann Polska.

Inne biura turystyczne również nie zamierzają rezygnować z organizacji wycieczek na Cypr. - Obecna sytuacja nie wpłynęła na ilość rezerwacji do tego kraju. Wyjazdy dla naszych klientów będą się odbywać bez żadnych zakłóceń - twierdzi Artur Rezner z TUI Poland.

Zdaniem prof. Zbigniewa Nęckiego, socjologa z Uniwersytetu Jagiellońskiego, polscy turyści nie przejmują się kryzysami społeczno-ekonomicznymi, ponieważ sami ciągle ich doświadczają. - Inaczej byłoby, gdyby media donosiły na przykład o chorobach szalejących na Cyprze. Wtedy masowo rezygnowalibyśmy z wyjazdów - zauważa socjolog.

dfrjnjf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfrjnjf