Trwa ładowanie...
d1faqgm
rybiński
06-10-2010 03:00

Czerwona kartka dla rządu Tuska

Ośmiu wybitnych ekspertów zasiadających w Radzie Monitorującej "Dziennika Gazety Prawnej" ocenia działania gabinetu premiera Tuska. W skali od minus 300 do plus 300 rząd jest oceniany na minus 156 pkt. W szkole to niedostateczny - zaznacza gazeta.

d1faqgm
d1faqgm

Nawet najlepszy wynik, który rząd uzyskał od prof. Elżbiety Mączyńskiej-Ziemackiej, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, wynosi minus 7 pkt. To także szkolna jedynka. Rząd nie ma już formalnych przeszkód w reformowaniu Polski, jednak w ocenie prof. Krzysztofa Rybińskiego (który działaniom rządu wystawia notę minus 227 pkt.) prowadzi złą politykę gospodarczą. A sytuacja w finansach publicznych jest niebezpieczna dla Polski.

W podobnym tonie wypowiadają się inni członkowie rady. Wskazują, że najgorzej jest z naszymi finansami, brakuje też reform w systemach emerytalnych, ułatwień dla przedsiębiorców. Rząd nie poprawia wydajności administracji, nie radzi sobie z wyzwaniami demograficznymi.

Eksperci apelują do gabinetu Tuska o działanie i przestrzegają przed skutkami bezczynności. Brak reform w finansach może spowodować bowiem, że w kolejne spowolnienie gospodarcze wejdziemy z olbrzymim długiem publicznym - czytamy w obszernej publikacji "Dziennika Gazety Prawnej".

d1faqgm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1faqgm