Trwa ładowanie...

Czesi wprowadzają ograniczenia na granicach. Koleje Dolnośląskie zawieszają połączenia

Od poniedziałku Czesi wprowadzają szereg ograniczeń dla chcących przekroczyć granicę polsko-czeską. Ma to związek z uznaniem naszego kraju za kierunek szczególnie ryzykowny pod względem epidemicznym. Wjazd na teren Czech nie będzie niemożliwy, jednak będzie wymagał przedstawienia wyniku testu na koronawirusa.

Share
Czesi wprowadzają ograniczenia na granicach. Koleje Dolnośląskie zawieszają połączenia
d1edxz3

Przewoźnicy reagują na tę informację: Koleje Dolnośląskie ogłosiły już zawieszenie połączeń do naszego południowego sąsiada.

"Od 9 listopada (poniedziałek) do 12 grudnia br. zostaje zawieszone kursowanie pociągów transgranicznych do Czech na odcinkach:

- Szklarska Poręba Górna – Harrachov,

d1edxz3

- Międzylesie – Lichkov.

Odwołane zostają również pociągi w relacji Praga – Wrocław – Praga, obsługiwane we współpracy z Leo Express" – czytamy w komunikacie.

Koronawirus w Polsce. Będzie lockdown? Minister Adam Niedzielski wyjaśnia

Polska w czerwonej strefie

"Od 9.11. podróżni z Polski co do zasady nie będą mogli wjechać na terytorium Czech. System oznakowania państw europejskich pod kątem bezpieczeństwa podróżowania tzw. „Semafor” umieścił Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka zachorowania (czerwone) na koronawirusa" - informuje MSZ w komunikacie.

Zamknięcie granic nie ma charakteru definitywnego, przewidziane są pewne wyjątki. Granicę przekroczą osoby, które:

  • posiadają zezwolenie na pobyt stały lub tymczasowy w krajach o niskim wskaźniku ryzyka wystąpienia koronawirusa,
  • posiadają ważną wizę długoterminową lub zezwolenie na pobyt stały lub czasowy na terytorium Czech, które wydane zostały przez władze Republiki Czeskiej,
  • osoby z ważnym zezwoleniem na pobyt czasowy lub stały na terenie UE,
  • członkowie rodzin obywateli Czech lub obywateli UE ze stałym pobytem na terenie Republiki Czeskiej, w tym także osoby, które udowodnią przebywanie w stałym związku partnerskim,
  • pracownicy transportu międzynarodowego.

Więcej o zasadach przekraczania granicy i tym, kiedy potrzebne będzie do tego przedstawienie wyniku testu na koronawirusa, piszemy w tym tekście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1edxz3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1edxz3
d1edxz3