Trwa ładowanie...
d4ef6r8

Częstochowska Toys Group przestrzega przed zabawkowym karabinem na kulki. "Jest ryzyko uduszenia"

Częstochowska Toys Group przestrzega przed własnymi zabawkami - w tym przed karabinem na kulki. Producent przyznaje, że sprawa jest poważna - istnieje nawet ryzyko uduszenia. Firma dodaje, że wycofanie artykułów ze sprzedaży ma "związek z prowadzonym postępowaniem przed prezesem UOKiK".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plastikowy karabin stwarza duże zagrożenie dla dzieci. Kilka innych zabawek też
Plastikowy karabin stwarza duże zagrożenie dla dzieci. Kilka innych zabawek też (http://toysgroup.pl, Fot: http://toysgroup.pl)
d4ef6r8

Firma Toys Group przestrzega przed własnymi produktami. Niebezpieczny jest przede wszystkim karabin na kulki TG379418-768-7-390. Zabawka może nawet spododować uduszenie się dziecka.

Jak informuje firma w komunikacie, karabin nie spełnia ministerialnych wymogów "z uwagi na przekroczone dopuszczalne rozszerzenie wymiarów kulek w wyniku moczenia w wodzie, co stwarza ryzyko uduszenia dziecka bądź powstania zatoru jelit, w przypadku ich połknięcia oraz zaniżoną długość piankowych pocisków z przyssawkami, co stwarza ryzyko uduszenia urzytkownika" (zachowaliśmy oryginalną formę komunikatu).

- Ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postępowaniem przed prezesem UOKiK - czytamy na stronie Toys Group. Komunikat jest widoczny na stronie, ale trafił również do czytelników "Gazety Wyborczej". Został opublikowany w wydaniu z 14 września.

d4ef6r8
WP.PL
Podziel się

Karabin na kulki nie jest jednak jedyną niebezpieczną zabawką od częstochowskiej firmy. Firma przestrzega też przed gitarą na baterie o numerze seryjnym TG219216-675-219. Tę zabawkę wycofano "z uwagi na brak funkcji rozłączenia w pasie przeznaczonym do noszenia gitary wokół szyi, tworzącym sztywną pętlę, co stwarza ryzyko uduszenia użytkownika wskutek owinięcia się wokół szyi oraz nieodpowiednie zabezpieczenia pojemnika na baterie, co stwarza ryzyko uduszenia, zatrucia lub poparzenia w przypadku połknięcia baterii przez dziecko" - podaje firma. Niebezpieczny jest też między innymi sznur do wózka o numerze TG220692-K280D-801. - W trakcie badań laboratoryjnych rozerwaniu uległa linka przy lewym uchwycie i uwolnione zostały małe elementy, które stwarzają ryzyko uduszenia - informuje producent.

Na polski rynek wciąż trafiają zabawki bez atestów. Mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci. Zobacz wideo:

d4ef6r8
http://toysgroup.pl
Podziel się

Niebezpieczna okazała się też zabawkowa gitara z królikiem

Ze względu na m.in. ryzyko uduszenia producent przestrzega przed grzechotką o numerze TG218141-368-248. Z innych przyczyn niebezpieczny jest też zabawkowy pistolet o numerze TG370062-M238-396 oraz zestaw policyjny TG379461-CR-138F1-33.

Wszystkie zabawki, poza zestawem policyjnym, zostały według producenta "wprowadzone do obrotu". Próbowaliśmy skontaktować się firmą na podany na stronie internetowej numer. "Abonent czasowo wyłączony" - tylko taki komunikat jednak usłyszeliśmy.

d4ef6r8

Czytaj też: UOKiK przestrzega przed kosiarkami i sekatorami. Problem może dotyczyć ponad 20 proc. z nich

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d4ef6r8

d4ef6r8
d4ef6r8